Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» icon

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки»
Скачати 36.58 Kb.
НазваСценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки»
Дата конвертації19.03.2014
Розмір36.58 Kb.
ТипСценарій
джерело«ВНКЗ Білгород-Дністровське педагогічне училище»


Сценарій позакласного заходу з основ правознавства

Правовий брейн-ринг

«Конституція Сполучених Штатів Америки»


Розроблено викладачем

Карповим О.С.


Білгород - Дністровський

2014 рік


Правовий брейн-ринг

«Конституція Сполучених Штатів Америки»

Мета: поглибити знання студентів з тем «Основи теорії держави і права», «Основи конституційного права», «Особливості державного устрою, політичного життя та соціально-економічного розвитку США». Ознайомити студентів з практичним застосуванням теоретичних знань, удосконалити уміння орієнтуватися у правовому та історичному просторі.

Обладнання: апарат для проведення брейн-рингу, перелік запитань.

^ Хід гри

І. Підготовчий етап

Вивчення тексту Конституції США, поділ студентів на команди. Напередодні гри проводиться консультування студентів викладачем.

ІІ. Проведення гри

Ведучий по черзі задає запитання командам. Вартість однієї правильної відповіді – 1 бал, якщо команда не дає правильної відповіді на запитання, то вартість питання для другої команди зростає до 2 балів. Перемагає команда, яка отримала більше балів.

Запитання

 1. Який документ вважають першою Конституцією США, коли він був прийнятий? ( Першою Конституцією США вважаються Статті Конфедерації, які були запропоновані Континентальним конгресом у 1778 році, набули чинності у 1781 році після їх ратифікації тринадцятим штатом)

 2. Коли була прийнята діюча Конституція США? (Конституція США була запропонована Філадельфійськими зборами у 1787 році, набула чинності у 1789 році після її ратифікації дев'ятим штатом)

 3. Із кількох статтей складається Конституція США? (Конституція США складається із 7 статтей)

 4. Скільки існує поправок до Конституції США? ( На даний момент існує 27 поправок до Конституції США)

 5. Що називають «біллем про права»? ( Перші десять поправок до Конституції США, які були прийняті у 1791 році)

 6. Яка поправка до Конституції США розглядалася найдовше? ( 27 поправка. Запропонована ще в 1789 році, проте ратифікована необхідною кількістю штатів лише у 1992 році)

 7. Яка поправка до Конституції США відома під назвою «сухий закон»?

( Вісімнадцята поправка прийнята у 1919 році забороняла виробництво і продаж спиртних напоїв )

 1. Яка поправка до Конституції США скасовувала рабство? ( Тринадцята поправка прийнята у 1865 році )

 2. Який орган здійснює у США законодавчу владу центрального урядування? ( Згідно з Розділом 1, Статті І Конституції США повноваження законодавчої влади надаються Конгресові Сполучених Штатів, який складається з Сенату й Палати представників)

 3. Хто здійснює у США федеральну законодавчу владу? (Згідно з Розділом 1, Статті ІІ Конституції США виконавча влада надається Президентові Сполучених Штатів Америки)

 4. Який орган здійснює у США федеральну юридичну владу? (Згідно з Розділом 1, Статті ІІІ Конституції США федеральна юридична влада надається Верховному Суду)

 5. На який термін обирається Президент США? Згідно з Розділом 1, Статті ІІ Конституції США Президент США перебуває на своїй посаді протягом чотирирічного терміну)

 6. Скільки термінів одна людина може перебувати на посаді Президента США? ( Двадцять друга поправка прийнята у 1951 році обмежує президентство двома термінами)

 7. Коли у США жінки отримали виборчі права? ( Дев'ятнадцята поправка до Конституції США прийнята у 1920 році поширила право голосу на жінок)

 8. З якого віку громадяни США мають право голосу? ( Двадцять шоста поправка до Конституції США прийнята у 1971 році поширила право голосу на вісімнадцятирічних громадян)

 9. З якого віку громадянин США може бути обраний до Палати представників? (Згідно з Розділом 2, Статті І Конституції США громадянин США може бути обраним до Палати представників з двадцятип'ятилітнього віку)

 10. З якого віку громадянин США може бути обраний до сенату? (Згідно з Розділом 3, Статті І Конституції США громадянин США може бути обраним до Сенату з тридцятилітнього віку)

 11. З якого віку громадянин США може бути обраний на посаду Президента США? (Згідно з Розділом 1, Статті ІІ Конституції США громадянин США може бути обраним на посаду Президента США з тридцятип'ятилітнього віку)

ІІІ. Підбиття підсумків

Визначення результатів гри, нагородження переможців.

Література

 1. Бердичевський Я.М. та ін.. Всесвітня історія, 11 кл., підручник.-К.: А. С. К.,2006.-576 с.

 2. Веніосов А.В. Історія держави і права зарубіжних країн.-ТетраСистемс, 2012.-544с.

 3. Глиняний В.П. Історія держави і права зарубіжних країн, Істина,2010.-768с.

 4. Каррі Д.П. Конституція Сполучених Штатів Америки: Посібник для всіх / Пер. з англ. О.М. Мокровольського.- К.: Веселка,1993.- 192 с.

 5. Ладиченко Т.В. Всесвітня історія, 10 кл., підручник.-К.: Генеза, 2010.- 304с.

 6. Полянський П.Б. Всесвітня історія, 10 кл., підручник.- К.: Генеза, 2005.- 288с.

 7. Полянський П.Б. Всесвітня історія, 10 кл., підручник.- К.: Генеза, 2010.- 256с.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconПравовий брейн – ринг. Ведучий 1
Ведучий 1: Шановні учасники! Ваша найближча мета – знайти, визначити і зайняти гідне місце у суспільстві

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconПравовий брейн – ринг. Ведучий 1
Ведучий 1: Шановні учасники! Ваша найближча мета – знайти, визначити і зайняти гідне місце у суспільстві

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconСценарій позакласного заходу, рекомендовано для сьомих класів "Загадкове Середньовіччя" (естетична подорож)
Мета: поєднання шкільних предметів: всесвітня історія, образотворче мистецтво, художня культура, трудове навчання. Розвивати вміння,...

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconСценарій позакласного курсового заходу
Це сприяло тому, що і підготовка до заходу, і його проведення було сприйнято студентами з інтересом, навело на роздуми

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconСценарій районного чемпіонату інтелектуальної гри «брейн-ринг»
Вед.: Доброго дня, шановні інтелектуали! Вітаю всіх гостей, та керівників команд ерудитів!

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconСценарій позакласного заходу з англійської мови " st. Valentine day" Teacher

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconПовідомлення №1 Міністерство освіти І науки, молоді та спорту України Міністерство надзвичайних ситуацій України Міністерство екології та природних ресурсів України двнз „Ужгородський національний університет, Україна
На конференцію буде запрошено провідних вчених у галузі охорони довкілля з України, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Угорщини,...

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconСценарій позакласного заходу до Дня дитячої книги «Гортаючи сторінки улюблених книжок»
Мета заходу: залучати школярів до читання, показати пізнавальне, виховне значення художньої літератури; розвивати творчі здібності...

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconРозробка позакласного заходу з правознавства
Виконуй свою роботу вчасно і якнайкраще, при цьому пам'ятай про загальну роботу колективу

Сценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки» iconПрограма з основ правознавства для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів
Метою навчання правознавства в школі є надання учням основ правових знань, виховання поваги й любові до своєї держави та державотворчих...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи