Сценарій позакласного курсового заходу icon

Сценарій позакласного курсового заходу
Скачати 125.92 Kb.
НазваСценарій позакласного курсового заходу
Дата конвертації07.09.2014
Розмір125.92 Kb.
ТипСценарій
джерело

Моя сім’я - моя фортеця

Сценарій позакласного курсового заходу


Викладач Л.М.Яровенко


Сценарій позакласного заходу, що пропонується, розроблений для студентів третього курсу і проведено силами студентів у формі усного журналу. До заходу було підготовлено у електронному вигляді відповідні заставки власне журналу й кожної сторінки, які проецирувалися на екран, підібрано музичні твори для створення певної емоційної атмосфери, продемонстровано сімейні родоводи, розроблені за різними методиками. Це сприяло тому, що і підготовка до заходу, і його проведення було сприйнято студентами з інтересом, навело на роздуми


Шановні друзі! Уже стало доброю традицією щомісяця збиратися нашим курсовим колективом у цьому залі. Кожного разу у нас різна тема зустрічі. Сьогодні наша група пропонує вашій увазі проблему, яка так або інакше торкається усіх. Сім’я... РодИна... БатьківщИна... БАтьківщина... Що є оплотом і надією кожного, тим осередком, де ми радіємо і плачемо, шукаємо розради і захисту? Розмова буде серйозна, і хотілося б, щоб ви, вельмишановні, поставилися до неї з розумінням. Бо сьогодні більшість з вас – тільки діти, паростки у сім’ї ваших батьків. Завтра вам створювати свої сім’ї, бути батьками, а потім – ставати дідусями і бабусями... А цьому необхідно вчитися. І чим раніше – тим щасливішим буде ваш життєвий шлях.

Ми довго думали над формою нашої зустрічі. І врешті решт зупинилися на усному журналі,на сторінках якого є різні рубрики:

  • Людина, наука і світ;

  • Сім “я”;

  • Що в імені твоєму;

  • Батьки і діти.

Оскільки журнал усний, вам випала нагода матеріал цих рубрик прослухати.


Сторінка перша: Людина, наука і світ.

Ах, если б беспечная молодость знала,

А мудрая старость все так же могла…

Тогда бы раскаянья боль не терзала

А жизнь по-иному была прожита.

(В.М.Савцов)

Чому до розгляду нашої теми ми вирішили долучити питання про сучасний світ і науку?

Річ у тому, що сьогодення – це не тільки бурхливі політичні події, боротьба за владу, її перерозподіл у окремих країнах і світовому співтоваристві. Це не тільки формування нового світового порядку, впровадження нових форм і норм взаємовідносин. Це – і новий прорив науки у таємниці світобудови, і намагання клонування живих істот, і поява нових галузей наукових знань, які дуже часто здаються на перший погляд майже містичними.

Ось, наприклад, вчення В.Вернадського про сферу розуму, ноосферу. Або – еніологія. Наука про енергоінформаційний обмін. Мається на увазі обмін інформацією і в природі, і в людині, і в суспільстві. Проблемою еніо нині переймаються географи, геологи, біологи, фізики, педагоги... Еніологія вивчає не тільки енергоінформаційне поле людини, а й інформаційні поля інших об’єктів. Багато хто з вас чув про геопатогенні зони; це не вигадка містиків, а об’єктивна реальність, ігнорування якої забирає багато життів, калічить, погіршує здоров’я, заважає працювати, іноді розпалює нічим не виправдану ворожнечу між людьми. Деякі вчення припускаються думки про можливість існування квазіживої (майже живої, ніби-то живої) істоти не білкової, а інформаційно-польової будови, що може пояснити явище полтергейста – “шумливого духу” квартири, будинку. В одному з університетів США накопичено понад 10 тисяч достовірних фактів, які не можна пояснити з точки зору фізики, але які пояснює еніологія. За рахунок інформаційного впливу на посівний матеріал можна збільшити на 12-18% - без добрив, поливів, додаткового обробітку грунту врожай пшениці. Еніологія має великі можливості: виникає еніомедицина, еніопедагогіка, еніовалеологія, еніогеологія тощо. Засновник біофізики Багер стверджував: “Поки жива система має джерела енергії в навколишньому середовищі, які вона може використовувати для відновлення своїх потенціалів (за рахунок вільної енергії) – настання рівноваги, тобто смерть не є неминучою. Вченими доведено, що негативна інформація може вплинути на ДНК – і на імунітет майбутньої дитини.

Всесвіт – це взаємопроникнення безмежної кількості енергосвітів, де існують енергосистеми: нежива енергія, жива енергія, енергія планетарної свідомості, інтелектуальна енергія. І панує у Всесвіті ОЗЕВ – Основний закон енергетичної взаємодії: При взаємодії будь якої кількості енергосистем між собою на кожну з них діють енергетичні сили, які дорівнюють векторній силі власної, внутрішньої сумарної, зовнішньої і змішаних енергетичних сил. Дії ОЗЕВ підкоряються люди, нації, планетні цивілізації, енергосвіти. Ми живемо у гравітаційному енергосвіті, перенасиченому інформацією, коли здійснюється перехід до ноосфери. Відповідно до сучасних уявлень три найважливіших чинника визначають повноцінне існування живих істот. Це постійний приплив із зовнішнього середовища поживних речовин (зрозуміло, що не можна жити, не споживаючи їжу), енергії та інформації.

Жизнь от первых шагов - ходьба.

Но однажды выведут ноги

На развилку, и две дороги

Вдруг предстанут: жизнь и судьба.


Жизнь - то пень на ней, то колода,

И толчется толпа народа.

А судьба - как спираль ДНК,

И уходит под облака.

(Инна Кабыш)

Давайте про це пам’ятати і творити добро – енергію доброго розуму, доброї свідомості.


Сторінка друга: Сім “я”.


Я - семья.

Во мне, как в спектре,

Живут семь ”я”.

(Андрей Вознесенский)


Звертаємо вашу увагу на таке досить мало відоме поняття - “егрегор”. Його можна розуміти як космічну енергоформу, інформаційну форму існування твоїх попередників у вашому роді, які пішли вже у інші світи.

Думаємо, ніхто з вас не заперечуватиме важливість інформації в житті людини і суспільства. Давайте розглянемо різновид інформації - сімейну, родову інформацію.

Що сім’я - це соціальний інститут, осередок суспільства, мала соціальна група, члени якої пов’язані родинними і шлюбними зв’язками, вам відомо з соціології.

Родина - велика сім’я, у якій є представники різних поколінь (дід, баба, батьки, діти, онуки) і бокові гілочки - тітоньки, дядечки, племінники, двоюрідні, троюрідні сестрички та братики.

Рід - це вже явище скоріше інформаційне. Це і твої далекі кревні зв’язки сьогодні - коли ви мали одного предка три-чотири покоління тому. Це і увесь ланцюжок твоїх попередників у віках. І знання про кожного з них створює твою знатність. Ти знаєш, ми знаємо - яких батьків ми діти. Тоді ми - народ. Тоді ми володіємо інформацією про своє минуле, аналізуємо її, робимо висновки: що позитивне, що негативне. І при цьому необхідно приймати все так, як воно було. Треба знати, щоб володіти ситуацією, але ні в якому разі не судити. Не судити тих, хто зробив не так, як ти вважаєш необхідним вчинити у тому чи іншому випадку сімейної, родинної історії, наробив помилок. Прагніть не накоїти власних.

Не объявляйте прошлому войну.

До прошлого не долетают пули...

Над прошлым крест, застывший в карауле.

Он утверждает истину одну -

Не объявляйте прошлому войну,

Прошедшее уже не виновато.

Не предавайте павшего солдата,

Не предавайте павшую страну -

Не объявляйте прошлому войну.

Не хороните стариков до смерти,

Но с прошлым время нынешнее сверьте,

А Бог простит нам общую вину…

Не объявляйте прошлому войну.

Елена Лаврентьева.

Ми починаємо замислюватись над тим, що МИ передамо у майбутнє. Бо розуміємо: МИ, Я - тільки ланочка у ланцюжку людських поколінь. І передаю Я не тільки генетичну інформацію, а й славу свою - добру або погану, І скоро слава не буде вже моєю, а стане вона славою моєї сім’ї, моєї родини, мого роду. Стане його пам’яттю.

А ты?

Входя в дома любые -

И в серые,

И в голубые,

Всходя на лестницы крутые,

В квартиры, светом залите,

Прислушивась к звону клавиш

И на вопрос даря ответ,

Скажи:

Какой ты след оставишь?

След,

Чтобы вытерли паркет

И посмотрели косо вслед,

Или

Незримый прочный след

В чужой душе на много лет?

(Леонид Мартынов)

Але склалася дуже дивна ситуація. У ХХ столітті безпам’ятство стало притаманною рисою сім’ї радянських народів. На те були страшні причини. Громадянська війна, голодомори, репресії, ГУЛАГ, психушки поступово витравили у багатьох родову пам’ять.

Забулися слова великого росіянина Олександра Пушкіна: “Неуважение к предкам есть первый признак безнравственности”. І з великим болем до нас звертаються ті, хто нас покидає з віковічним питанням:

Убыванье.

Упокоение.

Уходящее поколение.

Это я и мои собратья,

Люди боя, горя и славы,

Отбывая земле в объятья,

Говорим вам: “Бувайте здравы!

Счастья вам, успеха и мира,

В честной жизни добрососедства.

Пусть проходят все грозы мимо,

Пусть сияет улыбкой детство”.

Для других у нас объяснений

Стало времени маловато -

Так он короток, день осенний,

Так он близок, порог заката.

Лишь одним мы томиться будем:

Как придете к своим разлукам,

Что вы скажете добрым людям,

Что оставите вашим внукам?

(Николай Грибачев)

Тепер ми ніби схаменулися, намагаємося відновити родову пам’ять. Багато хто починає створювати свої родоводи, вивчати свою знатність. Ознайомтеся із зразками наданих нам родоводів. Це родоводи знатних людей, бо вони ЗНАЮТЬ своє коріння. А що Ми передаємо у майбутнє? Яку скарбничку готуємо для майбутніх сина, доньки? Чи про все розкажемо? Чи всім будемо пишатися? Треба пам’ятати, що “кто прячет прошлое ревниво, тот вряд ли с будущим в ладу”. І жити треба, увесь час пам’ятаючи про тих, кому ми станемо корінням.

С тропы своей ни в чем не соступая,

Не отступая, быть самим собой,

Так со своей управиться судьбой,

Чтоб в ней нашла себя судьба любая

И чью-то душу отпустила боль.

(Александр Твардовский)

Ми не думаємо, що ви сьогодні ж побіжете малювати собі таке деревце, таку рослинку. Але прийде час і багато хто з вас втілить свій родовід у певне схематичне, з різним ступенем художнього оформлення, зображення родової інформації. Щоб передати своїм дітям - хто був, хто є, яких батьків ми діти. Бо радив нам великий українець Григорій Савович: “Кожний повинен знати свій народ, а в народі пізнати себе”.

Все умирает на земле и в море,

Но человек суровей осужден:

Он должен знать о смертном приговоре,

Подписаном, когда он был рожден.

Но, сознавая жизни быстротечность,

Он так живет - наперекор всему,

Как будто жить рассчитывает вечность

И этот мир принадлежит ему.

(Самуил Маршак)


Сторінка третя: Що в імені твоєму.


Здавна відомо, що ім’я людини носить в собі закодовану інформацію. Давні люди вірили, що ім’я людини впливає і на її долю. Зараз до цього не дуже дослухаються, але все одно кожному цікаво знати про себе щось незвичайне. Ось, наприклад, спеціалісти з тестування характеру людини встановили, що навіть перші букви ім’я, по-батькові та прізвища людини говорять про нього дуже багато, Так, перша літера ім’я є визначальною, по-батькові – визначає поведінку, а перша літера прізвища характеризує спадкові особливості людини. Пропонуємо перевірити.

А - активність, сила;

Б - здатність на великі почуття;

В - непостійність, відсутність систематичності;

Г - скритність, таємничість;

Д - товариськість, комунікабельність;

Є - зібраність, цілеспрямованість;

Е - врівноваженість;

Ж - невпевненість, тривожність;

З - схильність до сумнівів, неврівноваженість;

І - вразливість, підвищена напруга;

К - великі запитп, завищена самооцінка;

Л - винахідливість, чітка логіка;

М - педантичність, працелюбність;

Н - енергійність, творчі здібності;

О - підвищена емоційність, неадекватність оцінок;

П - скромність;

Р - роздратованість, напруженість;

С - пригніченість, схильність до депресій;

Т - пошук, прагнення до ідеалу;

У - підвищена інтуїція, боягузливість;

Ф - ніжність, турботливість;

Х - сексуальні проблеми;

Ц - претензійність, сварливість;

Ч - чесність;

Ш - безкомпромісність, ревнивість;

Щ - підвищенні інтелектуальні здібності, підозрілість;

Ю - амбіційність, безсистемність;

Я - інтелігентність, підвищенні творчі здібності.


Можна звернути увагу і на таку інформацію: зміна прізвища веде до певних доленосних змін. І як би ми себе не тішили, що від зміни прізвища нічого у нас не зміниться - це неправда. Навіть якщо й дійсно у цих кількох літерах не закодований батьківський характер, сімейний генотип або сама доля - це предковічне визначення, що виділяє нас у соціумі та хаосі віків. Це й тоненька ниточка, що перетинає віки й кордони, переходячи від покоління до покоління й з’єднуючи їх, ці покоління, в єдине й нерозривне ціле одним тільки словом - прізвищем. Це пароль, на який відгукнуться усі близькі й далекі роду нашого. Розірвіть ниточку, знищіть пароль - і ви загубитесь у нескінченності часу і простору, самітній і нічий. Людина без роду...

А як же з жінками, які за традицією, беручи шлюб, змінюють своє прізвище? Вони змінюють свою долю, продовжують інший рід. Але часто жінка і у шлюбі залишає своє прізвище. Хто ці жінки?

Більш за все бережуть своє прізвище представниці творчих професій, які вже заявили про себе на професійному полі діяльності: журналістки, артистки, художниці, поетеси.

Не менш стійкі у своїй відданості дівочому прізвищу бізнес-леді. Щоправда, у них чисто прагматичний підхід. Бо якраз із цим прізвищем у пам’яті усіх ділових партнерів асоціюється їх бізнес.

В останній час з’явилася ще одна достатньо поважна причина, яку раніше або приховували, або просто не надавали їй значення (такі були часи): походження дівчини із старовинного роду, про що свідчить шляхетне козацьке або дворянське прізвище. Або належність до добре відомої і впливової у даній місцевості або певних колах сім’ї, яку дівчина бажає не просто афішувати, але й всіляко підкреслювати.

Отож пам’ятаймо: треба берегти плаття знову, честь – змолоду, а ім’я – завжди.

Сторінка четверта: Батьки і діти.


Ця молодь обожнює розкоші, у них погані манери і вони не шанують авторитети, не поважають старших, бездумно тиняються і постійно здіймають ґвалт. Вони весь час суперечать настановам батьків, вскакують у чужі розмови і постійно привертають до себе увагу, вони ненажери і постійно тиранять своїх вчителів.

Сократ.

Це висловлювання Сократа у трохи інший спосіб промовляють достатньо часто батьки багатьох присутніх у залі. Чому ж виникає споконвічна проблема, якій приділяють увагу письменники й педагоги, від якої страждають в однаковій мірі й діти, й батьки? Можливо, тому, що ніколи думати про вічне, прагнучи заробити на хліб насущний?

Але ж від взаємостосунків батьків і дітей залежить не тільки спокій у родині. Від цього залежить усе. Недарма радив великий завойовник середньовіччя своїм воякам: “Раздели народ врага на отцов и детей, брани старших и льсти молодым, пачкай грязью прошлое и хвали чужеземные порядки - тогда государство врага станет подобно дереву, источенному червями.” (Василий Ян. Чингисхан.).

Отож хочемо порадити вашим батькам: знаходьте спільну мову зі своїми дітьми, зважте на заклик філософа і математика давнини Піфагора: “Бережіть сльози ваших дітей - щоб вони могли проливати їх на ваших могилах”.

А вам, молоді, ми пропонуємо звернення поетеси. І хоч у ньому звертається вона до своєї доньки, на нашу думку, це буде актуальним для усіх:

Без ошибок не прожить на свете,

Коль весь век не прозябать в тиши.

Только б, дочка, шли ошибки эти

Не от бедности - от щедрости души.

Не беда, что тянешься ко многому,

Плохо, коль не тянет ни к чему,-

Не всегда на верную дорогу мы

Сразу пробиваемся сквозь тьму.

Но когда пробьешься - не сворачивай

И на помощь маму не зови…

Я хочу, чтоб чистой и удачливой

Ты была в работе и любви.

Если горько вдруг обманет кто-то,

Будет трудно, но… переживешь.

Хуже, коль “полюбишь” по расчету

И на серце приголубишь ложь.

Ты не будь жестокой с виноватыми,

А сама виновна - повинись.

Все же люди, а не автоматы мы,

Все же не простая штука жизнь.

(Юлия Друнина)

Дослухайтеся до цих порад. Дослухайтеся до порад своїх батьків, навіть якщо вони здаються вам зовсім непотрібними або смішними. Ви тільки дослухайтеся. А пройде час - і ви побачите, якими мудрими були ці поради.

А на закінчення ми даруємо вам побажання:

Храните молодость, храните!

Всю жизнь стремитесь к высоте.

Храните молодость в граните,

В поющих красках на холсте,

В деревьях, зданиях и строках,

Согрейте молодостью труд.

И пусть потомки судят строго -

Они оценят и поймут.

Они еще гордиться будут

И в спорах горячить умы

И древним изваяньем Будды,

И тем, что создавали вы.

(Галина Серебрякова)Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу, рекомендовано для сьомих класів "Загадкове Середньовіччя" (естетична подорож)
Мета: поєднання шкільних предметів: всесвітня історія, образотворче мистецтво, художня культура, трудове навчання. Розвивати вміння,...

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу з англійської мови " st. Valentine day" Teacher

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу до Дня дитячої книги «Гортаючи сторінки улюблених книжок»
Мета заходу: залучати школярів до читання, показати пізнавальне, виховне значення художньої літератури; розвивати творчі здібності...

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного виховного заходу з фізики " фізичні перегони" Мета: навчити учнів застосовувати вже
Виховувати відповідальність, самостійність, дисциплінованість, працьовитість; правильність і чіткість мови

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу (для учнів 5-6-х класів) „У гостях у дідуся Кенира
Обладнання: зал прикрашений портретом Л. Глібова; виставкою його книг; обладнаний відеотехнікою. Виступи ілюструються слайдами

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу для початкової школи
Мета: Ознайомити з традиціями та культурою країни, мова якої вивчається. Виховання добротою: перенести учнів у казковий світ зимової...

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу «Ломоносов науковець, мислитель, поет …»
Мета: ознайомити учнів з умовами становлення особистості М. В. Ломоносова, розширити їх знання про життєвий і науковий шлях великого...

Сценарій позакласного курсового заходу iconРозробка позакласного заходу «людина у світі природи»
Обладнання: аркуші паперу для кожного учня; для оформлення заходу як наочний матеріал використовують малюнки І фоторепродукції де...

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу з основ правознавства Правовий брейн-ринг «Конституція Сполучених Штатів Америки»
«Основи теорії держави І права», «Основи конституційного права», «Особливості державного устрою, політичного життя та соціально-економічного...

Сценарій позакласного курсового заходу iconСценарій позакласного заходу для 5 класу «Подорож історією Лондона»
Нехай знайдеться роль для кожного. Вчителю потрібно зробити захід святом, а не nerve-racking end-of-term виставою. Це означає, що...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи