Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета icon

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета




Скачати 53.37 Kb.
НазваТема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета
Дата конвертації10.09.2014
Розмір53.37 Kb.
ТипПовідомлення
джерело

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли.

Мета: ознайомити дітей з основними правилами спілкування; вчити застосовувати їх у житті; залучати учнів до рольового моделювання з метою набуття власного досвіду; розвивати увагу, спостережливість, культуру мовлення; виховувати культуру спілкування, повагу до співрозмовника.

Обладнання: опорні таблички, роздатковий матеріал, виставка книг, аудіо записи пісень, відео ролики.

Хід заходу

  1. Організація класу.

  • Вітаю вас на черговому занятті з програми «Я – особистість». Привітайтесь і ви одне з одним, використовуючи різні форми вітання.

  • Сьогодні ми з вами поговоримо про те, без чого неможливо уявити світ людини. А про що саме йтиметься на занятті, визначимо разом.

  1. Ігрова вправа «Усмішка по колу».

  • Розпочнемо заняття з усмішки

  • Поверніться один до одного і усміхніться, усміхніться нашим гостям.

  • Чи покращили ваш настрій посмішки?

  • Що може викликати посмішку? (слово, дія, жести, міміка.)

  • І все це ми можемо назвати одним словом – спілкування.

  1. Перегляд мультфільму «Лунтик»

Переглянувши мультфільм ви повинні відповісти на запитання:

  • Як звати героїв? (Лунтик, Кузя, Міла).

  • Хто вам більше сподобався з них? Чому?

  • Що трапилося з Мілою?

  • Як Лунтик і Кузя вдіяли?

  • Чи Міла зрозуміла свою помилку?

  1. Повідомлення теми і мети заняття.

  • Здавалося б, спілкування – це природна річ, якої не треба вчитися. А як ви гадаєте, чи існують правила спілкування? Можливо, хтось уже здогадався, яка тема години спілкування?

  • Так, тема нашого заняття – «Як розмовляти, щоб тебе розуміли». Отже, з'ясуємо, що таке спілкування, ознайомимося з основними правилами спілкування, будемо вчитися вести розмову так, щоб нас розуміли, складемо пам'ятку з культури спілкування. Адже ви вже учні, коло друзів розширилося, ми спілкуємося з однокласниками, вчителями і маємо дотримуватися певних правил, аби наше спілкування з іншими людьми було гармонійним.

  1. Вивчення правил спілкування.

  • Чи відоме вам значення спілкування?

  • Як ви його розумієте?

  • Як ми можемо з'ясувати, уточнити значення цього слова?

  • Звичайно, слід звернутися до словника. Сьогодні черговий «Довідникового бюро» зачитає нам уголос, що таке спілкування.

Спілкування – складний процес взаємодії між людьми, що полягає в обміні інформацією, а також у сприйняті і розумінні партнерами один одного. Суб'єктами спілкування являються живі істоти люди.

  1. Робота із книжковою виставкою.

  2. Вивчення правил

  • Ось у лісі зустрілися лисичка і ведмедик, давайте послухаємо їхню розмову. Будьте уважні, спробуйте визначити, чи правильно розмовляють між собою.

Розігрування сценки «Зустріч звіряток».

Двоє учнів, що готувалися заздалегідь, розігрують сценку.

Ведмідь. Привіт, лисичко!

Лисичка. О, яка в тебе шубка тепла, ведмедику!

Ведмідь. Ось вийшов пройтися, може, де медку знайду.

Лисичка. Я щойно повернулась із полювання. Ой, щось мені заважає!

Лисичка починає чухати за вухом, витрушувати щось із черевичка, виймати скалку з лапи.

  • Чи сподобалась вам розмова?

  • Чи уважною була лисичка?

  • Чи ввічливою? (Ні. Вона не привіталася, не дивилася на ведмедика під час розмови.)

  • А треба було?

  • Отже, які правила можна скласти?

Учитель вивішує на дошку табличку, діти читають і повторюють правило.


При спілкуванні дивись співрозмовнику в очі. Уважно слухай.


  1. Конкурс «Чи знаєш ти ввічливі слова?»

Учитель об'єднує дітей у три команди по п'ять учнів і роздає їм картки, на кожній з яких записані слова вітання, прощання, подяки (по одному на картці).

  • Виберіть картки зі словами вітання, прощання, подяки.

^ Представники команд зачитують відібрані слова, а решта учнів міркують над тим, чи правильно команди виконали своє завдання.

К
Вживай у розмові ввічливі слова.
олективне складання правила
.



  • Зустрілись два товариша. Ви зараз послухаєте їх розмову «Зустріч друзів»

  • Привіт, Васю. давно тебе не бачив (стукає товариша по плечі).

  • Здрастуй, Миколко.

  • Дуже радий тебе бачити.

  • І я теж.

  • А ти, Васю,підріс, вже до школи ходиш. Незабаром і пізнавати не схочеш. Ну чого стоїш і мовчиш?

  • Які помилки були допущені і спілкуванні?

Діти висловлюють свої думки.

Колективне складання правила.


Жестикулюй стримано. Не розмахуй руками, коли розмовляєш.


  • А як ви повелися б, зустрівши товариша? (моделювання учнями учнями ситуації).

  • А зараз подивимось сценку «Про Петрика і Вову»

  • Здрастуй, Петю!

  • Здрастуй, Вова!

  • А знаєш, я вчора…

  • Що, дивився бокс?

  • Ні, я…

  • Ага, то це ти у футбол грав з Максимом! А я сумував. Негарно так з товаришем…

  • Та ні, я…

  • Що, ходив до річки купатися?

  • Ні. Дзвонив тобі кілька разів, але так ніхто і не взяв слухавку.

  • Які помилки були допущені у спілкуванні хлопчиків?

  • Поведінка якого співрозмовника може стати причиною сварки? Чому?

Складання правила учнями.


Не перебивай співрозмовника. Говори чітко, зрозуміло.


  1. Закріплення складених правил спілкування

Послухайте вірш «Якщо хочеш друзів мать»

  • Ваше завдання – визначити про які поради розповідається у вірші.

^ Якщо хочеш друзів мать

Якщо хочеш друзів мать,

Слід тобі запам'ятать,

Що потрібно буть культурним,

Любий друже!

Інших не перебивай,

Не кричи, не обзивай

Пам'ятай: уважним бути –

Добре дуже.

Не принижуй друзів ти,

Поважай людей завжди

І конфліктів уникати намагайся.

Якщо просять – поможи.

Як щось хочеш – попроси.

І привітним бути всюди

Ти старайся.

  • А Вероніка з Данилом розкажуть про ситуацію, яка трапилась з ними під час сніданку.

  • Ти розбив!

  • Ні! Ти розбила!

  • Ти штовхнув! А ти впустила!

  • Ти тюхтій.

  • А ти – незграба!

  • Вже школярка – наче хмарка,

Очі повні сліз.

Школярка дмухає на пальчик свій.

  • Обпекла?

  • А ти радій!

Та школярик посмутнів:

  • Я…ти вибач, не хотів!

Я штовхнув .

  • А я впустила.

  • Я розбив.

  • Це я розбила.

  • Визначте, яких правил спілкування герої дотримувались, а які порушували під час бесіди.

  • Нашому спілкуванню чогось бракуватиме, якщо ми не будемо посміхатися своїм друзям, співрозмовникам під час бесіди. Тому я пропоную додати до наших правил

  • «Пам'ятай про посмішку»

  1. Підсумок заняття

  1. Пісня «У друзей нет выходных»

  2. Підсумкова бесіда

  • Про що ви дізналися на занятті?

  • Які правила запам'ятали?

  • Чи необхідно дотримуватися цих правил у житті?

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconТема: Обери здоровий спосіб життя. Мета
Учитель. Понад дві тисячі років існує приказка «У здоровому тілі – здоровий дух». люди завжди розуміли, як важливо піклуватися про...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconТема: Якщо друг у тебе є, життя радісним стає. Мета
Мета: Виховувати почуття справжньої дружби, колективізму, чесності, щирості у відносинах, відповідальності перед другом, уміння допомогти...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconА. донецьк 2011 р. Тема: Найцінніший скарб-рідна мова. Мета
Здається, зовсім недавно ви прийшли в 1 клас, і ми з вами крок за кроком, літера за літерою, склад за складом навчилися розуміти,...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconСценарий выступления агитбригады отряда юид (2010) Кума 1: Ах, щоб тебе так І сяк, І он як, бісова ти душа! Не бачиш, що людина по городу їде?
Кума 1: Ах, щоб тебе так і сяк, і он як, бісова ти душа! Не бачиш, що людина по городу їде?

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconТема: Повторення вивченого про види речень за метою висловлювання. Мета
Добрий день,діти! Щоб наш урок пройшов добре, треба щоб у вас був гарний настрій. Надворі осінь, але світить сонечко

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconТема: Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб діяти. Мета
Мотивація діяльності: Оголошення теми і мети заходу. Сьогодні ми з вами повторимо правила протипожежної безпеки, як уникнути пожежі,...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconХудожня культура. 9 клас Тема : Узагальнення вивченого матеріалу з розділу «Мистецтво в просторі культури»
Мистецтво, культура, творчість – вони не можуть існувати одне без одного. Тільки творча людина може сприймати навколо себе красу....

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconПравила безпеки переписки в Інтернеті: Слідкуй, скільки часу йде на переписку, і не дозволяй щоб вона відволікала тебе від важливіших справ, наприклад від сну
Спілкуйся тільки тоді, коли знаєш людину особисто, або можеш перевірити, з ким переписуєшся. Розбещені люди бродять Інтернетом, шукаючи...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconТема : Повторення вивченого про види речень за метою висловлювання. Мета
Добрий день,діти! Мене звати Ганна Анатоліївна, я працюю вчителем у Очеретинській школі, зараз навчаю першокласників. Хочу з вами...

Тема: Як розмовляти, щоб тебе розуміли. Мета iconВивчення та впровадження спадщини в. О. Сухомлинського в мо рально естетичному
Життя це аж ніякне пряма та рівна дорога. Швидше, це гора для кожного своя. І щоб почуватися впевнено, коли сходиш на ту гору, маєш...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи