Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” icon

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом”




Скачати 70.68 Kb.
НазваТхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом”
Дата конвертації07.03.2013
Розмір70.68 Kb.
ТипУрок
джерело

Черкаська область, Смілянський р-н, с. Костянтинівна,

Костянтинівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів

Тхоржевська Тетяна Владиславівна


Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом”.

Мета: поглиблювати навички аналізу художнього тексту та образів казки; розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; працювати над навичками виразного читання; виховувати у школярів високі моральні якості.

Обладнання: тексти казки Ш. Перро "Попелюшка" у перекладі Р. Терещенка.

Лише той красивий і обличчям і душею,

хто добра іншому бажає.

Індонезійське прислів’я

Хід уроку

І. Мотивація навчальної діяльності (психолого-дидактичний прийом, (казкографія))

1. Знайдіть помилку:

Шарль Перо, "Жовта шапочка", "Кит у чоботях", "Довга борода", "Нечипурка".

^ 2. Доповни речення:

– "Попелюшка" — це казка.

II. Оголошення теми і мети уроку

(Ігрова діяльність — формування і розвиток пізнавального процесу)

^ Гра "Заплутаний лист"

Вчитель говорить, що отримав незвичайний лист, де чимало помилок. Учні повинні виправити їх.

Добрий день, дорогий принце!

Мені дуже Вас жаль, бо будете дуже нещасним. Як же я дбала про свою пар бицю, наряджала в найкращі сукні, одягала в діамантові прикраси, а вона лише кричала на мене, ображала.

А спати любить просто на попелі. В мене аж серце заходиться, як подумаю, що й Вам доведеться у попелі спати.

Схаменіться поки не пізно!

^ Від щирого серця мати двох прекрасних дочок,

III. Актуалізація опорних знань

1. Бесіда

Які найголовніші риси в характері мачухи?

— Як мачуха та її доньки ставилися до Попелюшки?

2. Вікторина

Кому належать слова?

- "А й справді, всі сміялися б, якби побачили на балу Чорногузку"" (Зведені сестри Попелюшки)

"Не плач, усе буде добре. Якщо ти будеш слухняною дівчинкою, я зроблю так, що ти поїдеш туди" (Чарівниця)

– "Піди на город і принеси мені найкращий гарбуз!" (Чарівниця)

– "О, яка вона гарна!" (Гості короля)

– "А дайте-но й мені поміряти - може, на мене налізе?" (Попелюшка).

– "Невже вона й справді така гарна? Які ж ви щасливі, що бачили її!" (Попелюшка).

^ IV. Застування знань та навичок. Формування вмінь.

(асоціації учнів. Прийом особисті асоціації)

1. Як ти уявляєш?

^ Художній образ

Художній образ Асоціативний образ

Асоціативний образ


Чарівниця




Попелюшка




Принц




Дочки мачухи




Мачуха




2. Слово вчителя

Шарль Перро, оцінюючи в казках людину, не надає значенні ні її багатству, ні високим посадам. Він розкриває найкращі риси людської вдачі.

3. Завдання учням:

– Записати ті риси характеру людини, які ви вважаєте найкращими.

– З названих рис оберіть одну - найкращу.

4. Складання схеми

Учитель дає класу завдання схарактеризувати найважливіші риси вдачі Попелюшки.



5. Запитання до учнів за складеною схемою

— Яка риса характеру героїні подобається вам найбільше і чому?

6. Робота з епіграфом

Як ви розумієте зміст прислів'я?

— Як ви гадаєте, чи підходить воно до образу Попелюшки?

7. Виразне читання "Збирання на бал" (cm. 123)(партитура тексту)

Почалися клопоти і турботи – треба ж було приготувати сукні і оздоби і вибрати зачіски, які їм були б більше до лиця.

8. Творче завдання

Увійти в роль героїв казки і розказати про бал від імені:

а) Попелюшки;

б) дочок мачухи;

в) принца.

9. Словесне малювання:

  • Розкажіть, якою ви бачите Попелюшку в момент, коли мачуха з доньками їхали на бал.

  • Чи хотілося б вам розрадити її горе і як би ви це зробили?

  • Хто допоміг Попелюшці?

10. Прийом "Добре - погане"

  • Попелюшка поїхала на бал — це добре, тому що...

  • Попелюшка поїхала на бал - це погано, тому що...

11. Бесіда за запитаннями

  • Чи відомо вам, що таке Біблія?

  • Що означають слова "Чини з людьми так, як ти хотів би, щоб вони чинили з тобою?"

Кому з героїв казки, на ваш погляд, необхідно було б дотримуватися цих слів?

Чи виконувала це правило Попелюшка?

- Коли вона стане королевою, чи потрібно буде нагадувати їй ці слова? (ні, бо в казках негативні та позитивні герої не змінюються)

Як ви гадаєте, чи правильно вчинила Попелюшка, що пробачила сестер? Може їй слід було покарати їх?

12. Тестові завдання

1. Дівчину-сироту з казки Ш. Перро звали:

а) Нечипуркою;

б) Замазуркою;

в) Попелюшкою.

2. Потрапити на бал дівчині допомогла:

а) Чарівниця;

б) незнайома жінка:

в) сусідка.

3. Карета Попелюшки була зроблена з:

а) кавуна;

б) гарбуза;

в) дині.

4. Черевичок, що залишила Попелюшка, був з:

а) золота;

б) кришталю;

в) діамантів.

5. Скільки разів Попелюшка їздила на бал:

а) 1; 6) 2; в) 3?

6. Як сестри поставилися до Попелюшки на балу:

а) впізнали і зраділи;

б) впізнали і не захотіли підійти;

в) не впізнали?

7. Чому принців посланець дав поміряти черевичок Попелюшці:

а) бо черевичок не налазив на ноги сестер;

б) бо побачив, яка вона гарна;

в) ба пожалів її, що сестри з неї глузували?

8. Як поставилися сестри до Попелюшки красуні

а) відвернулися від неї;

б) почали насміхатися;

в) почали благати вибачити всі їх кривди?

13. Дружня порада

Від імені літературного героя учню потрібно дати друзям поради, які будуть важливими у їхньому житті.

^ V. Висновок.

Заключне слово вчителя

— Чому на вашу думку сюжет про Попелюшку є такими популярними у світовій літературі?

(Тому, що в усі часи тема незаслужених страждань і несправедливого ставлення оточуючих, повага до працелюбства, гідна нагорода, за важку працю і доброту була і залишається дуже важливою).

^ VI. Домашнє завдання

Скласти простий план характеристики Попелюшки за однойменною казкою Ш. Перро.


Робоча картка учня з теми:

"Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом.

1. Знайдіть помилку:

Шарль Перо, "Жовта шапочка", "Кит у чоботях", "Довга борода", "Нечипурка".

2. Як ти уявляєш?

Художній образ

Асоціативний образ

Чарівниця




Попелюшка




Принц




Дочки мачухи




Мачуха

X.




3. Заповни схему:



4. Тести

1. Дівчину-сироту з казки Ш. Перро звали:

а) Нечипуркою; б) Замазуркою; в) Попелюшкою.

2. Потрапити на бал дівчині допомогла:

а) Чарівниця; б) незнайома жінка; в) сусідка.

3. Карета Попелюшки була зроблена з:

а)кавуна; б)гарбуза; в) дині.

4. Черевичок, що залишила Попелюшка, був з:

а)золота; б) кришталю; в) діамантів.

5. Скільки разів Попелюшка їздила на бал:

а)1; 6)2; в) 3?

6. Як сестри поставилися до Попелюшки на балу:

а) впізнали і зраділи; б) впізнали і не захотіли підійти;

в) не впізнали?

7. Чому принців посланець дав поміряти черевичок Попелюшці:

а) бо черевичок не налазив на ноги сестер;

б) бо побачив, яка вона гарна;

в) бо пожалів її, що сестри з неї глузували?

8. Як поставилися сестри до Попелюшки красуні

а) відвернулися від неї; б) почали насміхатися;

в) почали благати вибачити всі їх кривди?

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconТема. Ш. Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок». Поетизація працьовитості та скромності головної героїні в казці Шарля Перро. Характеристика головної героїні. Ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом. Мета
Тема. Ш. Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок». Поетизація працьовитості та скромності головної героїні в казці Шарля Перро....

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconУрок зі світової літератури на тему: «Поетизація працьовитості та скромності, віра в перемогу добра над злом у казці Шарля Перро «Попелюшка, або соболевий черевичок»
«Поетизація працьовитості та скромності, віра в перемогу добра над злом у казці Шарля Перро «Попелюшка, або соболевий черевичок»

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconУрок з зарубіжної літератури в 5 класі
Попелюшку в світовій культурі; розкрити переваги благородства, чесності, терпіння, працьовитості над лінощами та непорядністю; розвивати...

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconТхоржевська Тетяна Владиславівна
Мета. Ознайомити учнів з творчістю російського поета Ф. Тютчева. Поглиблювати навички аналізу поетичного тексту, звертаючи увагу...

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconТема: Риторика – наука і мистецтво переконувати. Мета
Тип уроку: бінарний, урок вивчення нового матеріалу з використанням інноваційних технологій та інтерактивних методів навчання

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconУрок з використанням інтерактивних методів навчання хімії для учнів загальноосвітніх шкіл
Нтерес учнів до предмету формується під безпосереднім впливом учителя і значною мірою залежить від його особистості

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconТема: Людські чесноти. Ввічливість
«чарівних» слів у різних ситуаціях; виховувати повагу до однолітків та людей, старших за віком

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconУрок у 5 класі за темою: «хобі: дозвілля» (за підручником О. Карп’юк)
Практична: узагальнити лексико-граматичний матеріал за темою «Хобі: Дозвілля» 4-рьох видів мовленнєвої діяльності з використанням...

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconСімак Тетяна Василівна Сучасному навчально-виховного процесу притаманні переважання вербальних методів навчання і виховання, недооцінка значення спілкування школярів для розв'язування провідних задач і завдань на урок
Розв'язанню цієї проблеми сприяє впровадження інтерактивних технологій навчання на уроках математики. Саме вони ефективніше, ніж...

Тхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом” iconУрок з використанням ікт. Урок проект "Ласкаво просимо до столиці" з курсу "Around the City" 4 клас
Нові технології в навчанні англійської мови в початковій школі. Урок з використанням ікт

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи