Тема. Буквосполучення йо, ьо icon

Тема. Буквосполучення йо, ьо

Реклама:



Скачати 62.03 Kb.
НазваТема. Буквосполучення йо, ьо
Дата конвертації17.03.2013
Розмір62.03 Kb.
ТипКонспект
джерело

Розробка уроку з української мови у 2 класі.


Тема. Буквосполучення ЙО, ЬО.

Мета: формувати вміння читати слова з буквосполученнями йо, ьо, збагачувати словниковий запас учнів, розвивати мовленнєві, читацькі та графічні вміння, виховувати працьовитість, почуття дружби.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: казковий герой Капітошка, сигнальні картки з буквосполученнями йо, ьо, дві таблиці з текстами (словосполучення і текст „Товариші”), таблиця для складання сенкану, окремі слова на смугах паперу для складання сенкану, тлумачній словник.


Література: 1. Програми для середньої загальної школи. 1 - 4 класи. – К.,2006.

2. Хорошковська О.Н.,Охота Г.І.

Українська мова : Підручник для 2 кл. – К.: „Освіта”,2002.

3. Савчук С.П., Присич А.Є.

Уроки з використанням інноваційних технологій. - Харків: „Основа”, 2006.

Конспект уроку складено згідно з державною програмою. Підібраний матеріал дає змогу реалізувати змістовні лінії: мовленнєву, мовну, соціокультурну у відповідності до освітньої галузі «Мова і література» Державного стандарту.

Урок складається з таких елементів і завдань:
І. Актуалізація знань.
* вправи на дихання;
* артикуляційні вправи;
* вправи на правильність;
* вправи на свідомість;
ІІ. Робота з новим текстом на уроці.
* ознайомлення;
* багаторазове читання з різними видами завдань:
- вибіркове читання;
- уточнююче читання;
- доведення думки словами з тексту;
- діалоги;
ІІІ. Закріплення отриманих знань.
* читання тексту в особах;
* виділення і перечитування найголовнішого в тексті;
* характеристика героїв через сюжетну лінію тексту або словами автора;
* визначення частини, яка виражає головну думку тексту;
Використані інтерактивні форми і методи роботи.



  1. Організаційний момент.

  2. Актуалізація засвоєних знань.

    1. Вправи на дихання:

      • задуваємо свічку;

      • зліт літака.

    2. Вправи для розвитку артикуляційного апарату:

      • фарбування язиком;

      • злизування варення;

      • біг коника.

    3. Приговорювання скоромовки.

Обережний хитрий лис

До нори вечерю ніс.

Біг додому лісом лис,

Шелестів над лисом ліс.

    1. Читання індивідуальних таблиць з буквою Йй.

Й й

ой ай ей ий ій уй яй єй їй юй уй ій ой ей ій єй ай уй яй юй їй ой ай ей ій ой ай ей ий ій уй яй єй їй юй уй ій ой ей ій єй ай уй яй юй їй ой ай ей ій ой ай ей ий ій уй яй єй їй юй уй ій ой ей ій єй ай уй яй юй їй ой ай ей ій ой ай ей


вай сяй гай йому

вой сій рай йод

вуй сюй такий Йосип

вий сєй лай чайок

вей йо Андрій йота

вій йом Матвій кайот


ві ду ка лю то зи ні ме сьо чу ба по ре гі га йо їм ей аз но як ор ньо од зу ла му дя ньо чи бі па га тю ло ві ду ка лю то зи ні ме сьо чу ба по ре гі га йо їм ей аз но як ор ньо од зу ла му дя ньо чи бі па га тю ло ві ду ка лю то зи ні ме сьо чу ба по ре гі га йо їм ей аз но як ор ньо од зу ла му дя ньо чи


Словник: йота-найменша японська грошова одиниця;

Кайот - звір, який живе в Америці.


- Які буквосполучення пишуться в цих словах?(йо.)


^ III. Оголошення теми і завдань уроку.

  • Сьогодні ми будемо закріплювати вміння читати слова з

буквосполученнями йо, ьо. З нами разом буде навчатися Капітошка.

  • Коли пишеться буквосполучення ЙО? (На початку слова і в середині після голосного звука: Йосип, район).

  • А коли ЬО? ( Після приголосних: цього, льон, сьогодні).

  • Сьогодні - дуже доречне слово.


^ IV. Вправи на читання і письмо буквосполучень йо, ьо.


  1. Перевірка домашнього завдання.

- Що треба зробити сьогодні за думкою працьовитого?

Прочитайте.

  • А як думає ледачий?

  • З ким ви згодні? Чому? (Спочатку треба зробити справу, а після цього можна відпочити).

  • От давайте і ми добре попрацюємо, щоб після цього було приємно відпочити.

  • Працювати треба і дома, і в школі.

2) Даю завдання скласти діалоги по рядах у парах на різні теми.

1ряд – „Допомога мамі”.

2ряд – „Навчання - наша головна праця”.

3ряд – „Зимові розваги”.

  1. –А тепер робота для майбутніх перекладачів.

  • Як сказати українською мовою:

    • вырезаю из синей бумаги - вирізаю з синього паперу;

    • идут в соседнее село – йдуть до сусіднього села;

    • учатся в третьем классе – навчаються у третьому класі;

    • живу на седьмом этаже – мешкаю на сьомому поверсі;

    • крепкий клюв – міцний дзьоб;

    • с вечернего неба – з вечірнього неба.

  • Де, які буквосполучення треба написати?

Діти сигнальними картками показують правопис потрібного буквосполучення.


  1. – А тепер Капітошка розгубився.

  • Давайте допоможемо йому скласти словосполучення.

  • Подумайте, де, які буквосполучення треба вставити. Чому?

товариш досвідчений

олівець бо . вий

л . тчик різнокол . ровий

соловей бад . рий

настрій т . хкає

  • Але Капітошка вміє красиво писати. Він написав українські літери і пропонує нам їх повторити і записати.

Каліграфічна хвилинка: Іі и Ее Єє ьо йо.

  • Тепер запишіть два словосполучення на вибір.

Перевірка роботи.

  • Які молодці! Гарно написали. Капітошка вам вдячний.


^ V. Робота з текстом „Товариші”. (Останні два речення закриті).

- А зараз ми покажемо йому, як ми вміємо читати і міркувати.

  1. Евокація.

Загадка. Чуйні, доброзичливі, визволять з біди, допоможуть у скрутному становищі. Хто це? (Друзі.)

  • Чому так вирішили?

  • В кого з вас є товариш?

  • Чому його можна назвати справжнім другом?




  1. Мозкова атака.

  • Що знаєте про дружбу?

Тлумачний словник. Дружба – близькі відносини, засновані на взаємній довірі, прив’язаності та спільності інтересів.


  1. Передбачення.

  • На дошці написані слова: мама

друзі

підлога

посуд

дрова

  • Складіть невеличке оповідання з ключовими словами на дошці. Про що воно буде?




  1. Читання тексту вчителем (або учнем).

Товариші

У Л.ні захворіла мама. До н.го прийшли друзі. Катя замела підлогу. Оля помила посуд. Федір і .сип нарубали дров. Хороші друзі у Л.ні.


  1. Відповіді на буквальні питання.

  • Що сталося з мамою Льоні ? (Вона захворіла.)

  • Хто прийшов до нього? (Прийшли друзі.)

  • Як допомогли йому друзі?(Замели підлогу, помили посуд.)

  • Які вони? (Справжні, вірні.)

  • Оповідання закінчене чи ні? (Ні.)




  1. Міркування.

  • Як би ви закінчили його?

* Потім відкриваю кінець оповідання.


  1. Відповіді на питання небуквального характеру.

  • Діти, поставте цікаві запитання.

  • Чому друзі прийшли до Льоні? (Допомогти йому.)

  • Чого Катя замела підлогу? (Бо побачила брудну підлогу.)

  • Чого Оля помила посуд? (Був немитий посуд.)

  • Чого хлопці нарубали дров? (У хаті було холодно.)




  1. Дидактична гра.

  • Що сталося б, як би друзі не прийшли до нього.

Діти висловлюють свої припущення, міркування.


  1. Складання сенкану до слова друзі.

На дошці висить таблиця.

Сенкан.

    1. Хто? Що?

    2. Який?

    3. Що робить?

    4. Фраза.

    5. Хто? Що? (перефразування.)


Зразок сенкану. 1. Друзі.

2.Чуйні, доброзичливі, справжні.

3. Допомагають, співчувають, підтримують.

4. Дружба допоможе у біді.

5. Товариші.


  1. Вибіркове письмо.

  • Випишіть з тексту слова з буквосполученнями йо, ьо. (У Льоні, до нього, Йосип.)

  • Які ще слова можна додати з цими буквосполученнями?

  • Допишіть ще два – три слова.


VI. Висновки уроку.

  • Над чим ми сьогодні працювали на уроці?

  • Я думаю, що Капітошці сподобалось у нас і він ще не раз прийде до нас.


VII. Домашнє завдання: читати завдання з буквосполученнями йо, ьо на стор.72-73.




Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconТема. Письмо буквосполучення «дз» та слів з ним. Мета
Девіз нашого уроку – «Дізнавайся нове!». А допоможе нам в цьому «Лист відкриттів». Все нове ми будемо відмічати тут

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconУрок в 1 класі «Весна іде, красу несе» (Українська мова, читання, я І Україна)
Тема: Закріплення знань про вивчені букви (буквосполучення «дз»). Весна в природі. Ознаки весни. Рослини рідного краю

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconУрок 3 тема: Буквосполучення Ог ово
Мета: вправляти у каліграфічному написанні букв о о та їх з’єднання з іншими буквами; удосконалювати уміння працювати з деформованим...

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconПрограма складання іспиту за напрямом «Машинобудування» магістр Тема № Завдання і проблеми сучасної науки Тема № Науково-дослідні роботи. Тема № Моделі досліджень
Тема № Складання методики визначення якості решітного очищення зерна та проведення однофакторного експерименту

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconТема фінансова діяльність держави тема предмет, сметод І система фінансового права
Тема 23. Фінансово-правові відносини, які виникають з діяльності комерційних банків

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconАфтеньєва Лілія Григорівна Тема програми: Українська література та мистецтво в XIX на початку XX ст. Тема урок
Тема уроку: Т. Г. Шевченко та М. В. Лисенко корифеї української класики. Взаємозв’язок літератури та музичного мистецтва

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconПрограма складання бакалаврського іспиту за напрямом «Машинобудування» Тема № Технологічні процеси, операції та системи обробки ґрунту. Тема № Взаємодія клину з ґрунтом
Тема № Теоретичні основи розрахунків технологічних процесів роботи висівних та загортальних систем

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconПрограма складання іспиту за напрямом «Машинобудування» спеціаліст Тема № Технологічні процеси, операції та системи обробки ґрунту. Тема № Взаємодія клину з ґрунтом
Тема №11. Теоретичні основи розрахунків технологічних процесів роботи висівних та загортальних систем

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconНавчальна програма “Медіаосвіта (медіаграмотність)”
Волошенюк О. В., Мороз В. (Тема 11. Нові медіа у світлі сучасних процесів в журналістиці), Кульчинська Л. (Тема 10. Теорії впливу...

Тема. Буквосполучення йо, ьо iconТема. М. Вовчок. Життєвий та творчий шлях. Відданість безмежному коханню та почуття відповідальності в оповіданні «Максим Гримач» Тема
Тема: ознайомити учнів з життєвим та творчим шляхом М. Вовчок, опрацювати зміст оповідання «Максим Гримач», визначаючи жанр твору,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи