Тема: закріплення знань про часові форми дієслова icon

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова

Реклама:



Скачати 40.79 Kb.
НазваТема: закріплення знань про часові форми дієслова
Дата конвертації19.03.2013
Розмір40.79 Kb.
ТипДокументи
джерело

Космічна подорож

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова.

Мета: формувати вміння учнів визначати час дієслів та змінювати дієслова

за часами; спостерігати за роллю дієслів у реченні; збагачувати

словниковий запас; розвивати мовлення; виховувати гордість за

свою Батьківщину.

Обладнання. Ілюстрації на тему «Космос», карта України, вірші – картки

видатних письменників, загадки в таблицях.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Затишно й тепло

В класі у нас

Доброго ранку

Вітаю я вас

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці здійснимо подорож на космічному кораблі до яскравої зірки – символу сонця. Мандруючи з планети на планету ми закріпимо знання про дієслово, побуваємо в минулому, теперішньому та майбутньому часах, повторимо синоніми, збагатимо свій словниковий запас і постійно з нами буду любов до Батьківщини.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

Починаємо з планети «Дієслово».

Прочитайте тему на дошці.

  • Що називається дієсловом?

  • Як змінюються дієслова?

  • Як визначити час дієслова?

ІV. Хвилинка каліграфії.

Перша планета «Зоряна».

Зз з з З З ...... Продовжіть ряд не порушуючи закономірність

за зл вз оз Зо Зу за Зе

Таблиця (Зірочкасимволсонця). Роз’єднайте.(Зірочка символ сонця).

^ V. Вибірковий диктант.

Друга планета «Загадкова».

Загадки.

а) На небі біліє, б) На ракеті він літає

Світить, а не гріє.(Місяць) І скафандр чудовий має.(Космонавт)

в) Засвітила, полетіла – г) Один баранець

Хвіст вогненний залишила. (Ракета) Пасе тисячі овець(Місяць, зорі)

Діти пишуть в зошит відгадки.(Місяць, Космонавт, ракета, Зорі)

  • Якою темою об’єднані ці слова – відгадки? (Космос)

  • Продовжіть ряд слів про космос (Супутник, космічний корабель, космонавтика)

  • А коли відмічається Всесвітній день авіації і космонавтики? 12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики. - Робота по малюнку в підручнику Впр. 158, с.68.

  • Дібрати до слів-відгадок дієслова теперішнього часу.

Діти записують: місяць – світить, космонавт – керує, ракета – летить, зорі – сяють.

VI. Добре впорались і на нашому космічному кораблі прибуваємо на третю планету «Самостійна».

  • Два учні працюють біля дошки, а всі інші - по варіантах. Учні першого варіанту ставлять дієслова в минулий час, а другого – в майбутній час.

Ів Минулий ІІв Майбутній

світив засвітить

керував керуватиме

летів полетить

сяяли засяють

Взаємоперевірка.

Висновок:

1-й учень: дієслова минулого часу відповідають на питання що робив?, що зробив? І означають дію, яка вже відбулася.

2-й учень: дієслова майбутнього часу відповідають на питання що буде робити?, що зробить?, що робитиме? І означають дію, яка ще відбудеться.

VII.Ми добре попрацювали і тепер відпочинемо на четвертій планеті «Затишок».

Фізкультхвилинка.

VIII. А тепер ми прибуваємо на п’яту планету «Космічна».

Робота по підручнику Впр.159, с.69. Прочитайте вправу.

  • Про що розповідається в тексті?

  • Які імена вчених-конструкторів згадуються?

  • Хто є першим космонавтом нашої незалежної держави?(Леонід Каденюк)

Розповідь учениці про Леоніда Каденюка.

Леонід Каденюк народився в селі Клишківці хотинського району Чернівецької області. Навчався в Чернігівському училищі льотчиків. У 1995р. переміг у конкурсі на спільний українсько-американський політ. Підготовку до польоту пройшов у місті Х’юстоні. У космосі перебував 16 діб. Екіпаж у складі 6 чоловік проводив важливі біологічні дослідження.

Вчитель: Ми пишаємось нашими космонавтами, бо вони зробили вагомий внесок в розвиток нашої країни.

Завдання 2 до вправи. Коментоване письмо.

Злетів, облетів, керував, пишаємося, побували – визначте час дієслів. Знайдіть зайве слово (пишаємося).

Робота над реченням.

Космічні кораблі мандрують орбітами.

Дві учениці знайомлять дітей з новими словниковими словами: орбіта, керував.

Учень на дошці записує і речення на дошці і установлює зв'язок слів у реченні за допомогою питань.

кораблі (що роблять?) мандрують;

кораблі (які?) космічні;

мандрують (чим?) орбітами.

ІХ. Ось ми і летимо на останню «Підсумкову» планету.

1.

  • Діти, а які ж тварини побували в космосі? (собаки Білка і Стрілка)

  • Ану ж подивіться яка тваринка полетить з нами до нашої зірочки? Прочитайте це у віршах. Діти читають вірші стоячи хором по варіантах.

  • Знайдіть дієслова у віршах і визначте час.

2. Гра «Сходинки»(усно по таблиці).

1. Хто частини мови знає,

«Зайве» слово відгадає,

Зустрічай, чай, умикай, спати.

2. Тепер повинен, друже, ти

Споріднені слова знайти.

До слова пильную: запилився, пилок, пилка, пильно.

3. Тепер завдання номер три:

Синонім точний добери.

До слова кепкувати: вітатися, реготати, глузувати, штовхатися.

4. А до дієслів також

Є антоніми. Атож!.

До слова підняти: вирівняти, відняти, опустити, зменшити.

Х. Нарешті ми долетіли до нашої зірочки.

- А як же її звати? – Виберіть з таблиці. Звукова схема:


Гілея Мрія Оріон

  • Хто з вас мріяв бути космонавтом?

  • Що для цього потрібно?

ХІ. Домашнє завдання.

Написати про свою мрію Впр.163(2),с.70. Виставляння оцінок.

Додати документ в свій блог або на сайт


Реклама:

Схожі:

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconТема. Закріплення знань про часові форми дієслова. Мета
Мета. Удосконалювати вміння розрізняти дієслова теперішнього, минулого і майбутнього часу, добирати влучні дієслова до малюнків,...

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconПрограма для загальноосвітніх навчальних закладів іспанська мова 10-11 класів Профільний рівень 10 клас Сфери спіл-кува-ння
Дієслово: часові форми дієслів у Presente de Indicativo,Futuro Simple,Pretérito Perfecto,Pretérito Indefinido. Зворотні діє слова....

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconТема: закріплення знань таблиці множення та ділення. Мета
Розвивати обчислювальні навички,математичне мовлення,увагу,пам'ять. Вправляти в усній лічбі. Формувати інтерес до математичних знань....

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconТема. Закріплення знань про звукові значення букв “Ц”, “ц” (це). Опрацювання тексту “Циркова залізниця”

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconУрок навчання грамоти Закріплення знань про звукове значення букв «Ї», «ї». Опрацювання тексту «Казка про сосну І синичку». Підготувала І провела: вчитель 1-а класу
Тема. Закріплення знань про звукове значення букв «Ї», «ї». Опрацювання тексту «Казка про сосну і синичку»

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconУрок читання в 1 класі
Тема: Закріплення знань про звук [ ж], букви Ж,ж ( же). Опрацювання народної казки,,Лисичка і Журавель”

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconТема. Іменник. Повторення І закріплення знань. Мета
Розв’яжіть кросворд і ви дізнаєтесь, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці. (слайд 4)

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconЗагальне поняття про дієслово як частину мови
Мета: розширити й поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; формувати уміння розпізнавати дієслова серед інших частин...

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconКонтрольна робота №1 Поставте три запитання до підкреслених слів
Перепишіть та перекладіть речення українською мовою, визначте видо-часові форми дієслів

Тема: закріплення знань про часові форми дієслова iconТема: закріплення знань учнів про прикметник як частину мови
Дієслово –частина мови,що вказує на дію предмета і відповідає на питання(що робить?,що робила?що буде робити?)

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи