Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей icon

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей
НазваЗавітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей
Дата конвертації14.02.2013
Розмір64.9 Kb.
ТипДокументи
джерело


Завітайте до нас:

центральна бібліотека для дітей

Проспект Президента Грушевського, 1

з 10.00 – 18.00

субота - вихідний

Луцька міська централізована бібліотечна система

Центральна бібліотека для дітей


Серія «Письменники Волині – дітям»
ГОСТИНЕЦЬ ДЛЯ ЧИТАЧІВ

^ ЙОСИП СТРУЦЮК

Пам’ятка для школярів 3-5 класів


ЛУЦЬК - 2009


Струцюк Йосип Георгійович

Народився 17 липня 1934 року в селі Стрільці на Холмщині (Польща). У листопаді 1944 року разом з батьками депортований до Запорізької області, а в 1946 році сім’я Струцюків переїхала на Волинь у село Глинище Рожищенського району. Навчався у Глинищенській початковій, Копачівській семирічній, Рожищенській середній школах. Закінчив Луцький державний педагогічний інститут ім. Лесі Українки (1958). Вчителював у Білостоцькій середній школі, обіймав посаду співробітника «Музею-садиби Лесі Українки в Колодяжному» та Волинського краєзнавчого музею, працював у місцевих газетах, редактором Волинського будинку народної творчості, режисером народної самодіяльної кіностудії в Ківерцях. Створив до десяти стрічок, відзначених на республіканських, всесоюзних і міжнародних конкурсах. Очолював обласну організацію Всеукраїнського Товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка. Багато років був керівником літературної студії «Лесин кадуб».

Член Національної Спілки письменників з 1970 року. Лауреат літературно-мистецьких премій ім. Агатангела Кримського, ім.. Богдана-Нестора Лепкого, ім. Сковороди та «Блоговіст». Заслужений діяч мистецтв України. Його твори перекладалися польською, білоруською, російською мовами.

Йосип Струцюк написав понад 200 пісень з такими відомими композиторами, як А.Кос-Анатольський, А.Пашкевич, О.Білаш, О.Некрасов, В.Ліфанчук, М.Стефанишин та інші, видав авторський пісенник «Ти – моє терпке пісенне диво», зібрав кілька сот пісень також упорядкував збірник народних пісень Холмщини та Підляшшя «Ти не згасла зоре ясна».

Крім творів для дорослих, письменник видав ще чимало цікавих поетичних та прозових книжок для дітей. Це - «Бузьків вогонь», «Гостинець од зайця», «Я не шевчик і не кравчик», «Червень-місяць тиші», «Гомін Турового урочища», «Безконечна казочка»,«Романко і Трубач», «Іди, іди дощику», «Буб», «Йде в гості Миколай», «Крилата квіточка», «Жайворонковий великдень», (пісенник), «Помста козацька», «Місячний зайчик» та інші.


^ АДРЕСИ БІБЛІОТЕК:


Центральна бібліотека для дорослих

вул. Декабристів, 25

Бібліотека-філія №3

вул.Драгоманова,1

Бібліотека-філія №4

вул.. Привокзальна, 13 - А

Бібліотека-філія №5

пр.Відродження,26Б

Бібліотека-філія №6

пр. Волі,10

Бібліотека-філія №7

бульвар Дружби Народів,7

Бібліотека-філія №10

Київський майдан,13

Бібліотека-філія №11

вул.Гордіюк,6

Центральна бібліотека для дітей

пр.Грушевського,1

Бібліотека-філія №2 для дітей

вул.Воїнів-Інтернаціоналістів,5

Бібліотека-філія №3 для дітей

вул. Корольова, 10


Твори для дітей:


Безконечна казочка: Вiршi . - Львiв: Каменяр, 1984

Буб: Повiсть. - Луцьк: Надстир'я, 1996
Бузькiв вогонь: Вiршi. - К.: Веселка, 1969

Вареники: Вiршi. - К.: Веселка, 1974
Воронько:Повiстi й оповiдання. Т.2-Луцьк.: Волин. обл. друк., 2005

Гомiн Турового урочища: Повiсть. - К.: Веселка , 1981
Гостинець од зайця: Вiршi. - К.: Веселка, 1971

Жайворiнковий Великдень: Пiснi. - Луцьк: 1999

Зозулинi черевички: Вiршi. - Луцьк: Волин. обл. друк., 2004
Iди , iди дощику: Вiршi . - Дубно: Незабудка,1992

Йде в гостi Миколай: Поезiя. - Луцьк: Твердиня, 2004
Крилата квiточка: Казки. - Луцьк: Волин. обл. друк., 2004
Лiсовий гiсть: Розмальовки з лiчилками, загадками .-Луцьк, Твердиня, 2005
Мiсячний зайчик:Вiршi й драматичнi поеми.Т.1.- Луцьк. : Волин. обл. друк., 2005

Помста козацька: Оповiдання. - Луцьк: "Вiсник i К", 2003

Помста Салмакиди: Повісті та оповідання-Луцьк, Терен, 2009-338

Романко i Трубач: Повiстi. - К.: Веселка , 1984
Стохiд :Роман. - Луцьк:Волин. обл.. друк., 2004

Червень - мiсяць тишi: Оповiдання та етюди. - Львiв: Каменяр, 1980
Чорногузка або ж Пригоди за всілякої погоди: Повість .- Луцьк:Терен, 2009

Я не шевчик i не кравчик: Вiршi . - К.: Веселка, 1973


^ Пам’ятку підготувала: Н. І. Бочарова – заступник директора з

питань обслуговування дітей Луцької міської централізованої бібліотечної системи


^ Любі друзі!

Пропонуємо вам для читання прозові твори письменника і можливість поринути у світ цікавих, захоплюючих пригод своїх однолітків. Ви дізнаєтесь про юних героїв, які зворушать вас своїм чесністю, героїзмом, дитячим лицарством. Вони навчать вас уболівати за інших, полюбити світ природи і тих, хто в ньому живе, викличуть теплу усмішку своєю безпосередністю та чистотою помислів.


^ Струцюк Й.Г. Буб: Повість для дітей /Й. Г. Струцюк. - Луцьк: Надстир’я, 1997-32с.

Не вигадана, а реальна історія, яка трапилась з звичайнісіньким домашнім котом: «…тоді Буб ще не був Бубом, а брудною невиразного кольору істотою, точніше малим викрученим віхтем, викинутим кимось на дорогу». Потрапивши до хлопчика Павлика, кіт став улюбленцем сім’ї, але пригод з ним відбувалося безліч і не завжди вони були приємні. Як же так сталося, що Буб знов опинився на вулиці, і чи вдалось хлопчикові його розшукати ,і які пригоди трапилися з котом далі - на всі ці запитання ви дістане відповідь, коли відбудеться ваша зустріч на сторінках цієї книги.


^ Струцюк Й.Г. Гомін Турового урочища повість/Й.Струцюк.-К.: Веселка, 1981.-37с.

Канікули - це завжди і цікаві мандрівки, і дивовижні пригоди. І саме такі канікули вдалось провести Богданкові, приїхавши в село до своєї сестри Оксанки. Після таємничих розповідей діда Тимоша, особливо манив їх ліс, адже саме там вони мали відшукати чорного диявола, навіть пиріжків з собою взяли, щоб його задобрити. І що то за «чорний диявол», і чи вдалось дітям його зустріти, і про безліч їх пригод, таємниць, несподіванок лісу ви дізнаєтесь, коли прочитаєте повість.


Струцюк Й.Г. Крилата квіточка: Казки для дітей /Й.Г. Струцюк.- Луцьк.: Волин. обл. друк., 2004.-32с.

Дитинство – це казка, казка – це завжди цікаво. Саме такі цікаві, повчальні, добрі казки чекають вас на сторінках цієї книги. Всі вони розповідають про дивовижний світ природи і всіх тих, хто в ньому живе.


Струцюк Й.Г. Помста козацька: Оповідання для молодшого і середнього шкільного віку /Й.Г Струцюк.- Луцьк: «Вісник і К», 2003.-56с.

До книги увійшли 5 оповідань з недавнього творчого доробку автора: «Помста козацька», «Воронько», «Волове око», «Славко і славка і…», «Касіян».

«Помста козацька» - оповідання в якому піде мова не про козаків, хоча про них теж згадується, а про звичайнісінького сільського хлопця і про пса на кличку Циган. Чимало разів рятував Циган односельців моторошним завиванням, сповіщаючи про небезпеку, коли до села наближалися «… чи то німецькі чи совєтцькі карателі». Та одного разу таки потрапив пес під кулі. Як це трапилось, і хто був винний в цьому, і чи вдалось одужати Цигану- ви зможете дізнатись, якщо дочитаєте оповідання до останньої сторінки.

«Воронько» - зворушливе оповідання про молодого коня Воронька і вже знайомого по першому оповіданню сільського хлопчика. Тепер головним героєм стає улюблений кінь. Рятуючи його від свавілля голови колгоспу, хлопчик потайки має намір відвести його у сусіднє село до дядька. Чи вдасться йому цей сміливий вчинок, хто і що чекало його в цій небезпечній дорозі, і яка подальша доля Воронька - все це на сторінках оповідання.


«Волове око» - в цьому творі вас чекає прогулянка до лісу, в яку помандрували двоє хлопчаків, щоб відшукати таємничу пташку «волове око» «В нашому лісі волове око не кожному пощастить побачити» - мовив Степанко. Хочете дізнатись, що то за чудернацька пташка і чи вдалось все ж таки їх відшукати, тоді не гайте часу, а беріться читати.

«Славко і славка і…», «Касіян» - це два оповідання, які пов’язані змістом один з одним. Тут вас чекає зустріч з хлопчиками Славком, Ігорем, Вовкою Раком та розумною дівчинкою Оленкою. Вам стане відомо, що славка це садова пташка, яка дуже гарно співає, а Касіян – це цап, що зумів навіть вовка перемогти.


^ Струцюк Й.Г. Романко і Трубач: Повісті /Й.Г. Струцюк.- К.: - Веселка, 1984.-107 с.

Ніхто не чекав того, що незабаром сталося на подвір’ї у хлопчика Романка, де з’явилось маленьке цуценя, яке приніс батько з лісу. На господарстві вже був собака Тарзан . «Тепер де цуценя – там і пес, де пес – там і цуценя: в одній буді сплять, притулившись боками, ще й ніби обнявшись…». Але все це було б не так цікаво, якби потім не виявилось, що цуценя я не зовсім звичайне, а маленьке вовченя. Як жилося Трубачу, а саме так звали цуценя, серед людей, і яка його подальша доля, про все це вам розповість ця повість.


^ Струцюк Й.Г. Чорногузка або ж Пригоди за всілякої погоди: Повість /Й. Г.Струцюк. - Луцьк:Терен, 2009.- 44с.

Двоє хлопчиків задумали помандрувати річкою Чорногузкою та подивитись, де вона бере початок і де закінчується. В цій незвичній подорожі вони потрапили в історичне минуле, боролися з ворогами під стінами Луцького замку, ставши на захист своєї Батьківщини. Прочитавши ці пригоди, можливо, і вам захочеться відправитись цим шляхом і дізнатись багато цікавого про історію свого міста і його околиць.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconБібліотеки кз «Луцька міська централізована бібліотечна система» чекають Вас за адресами: Центральна бібліотека для дорослих
Бібліографічний список відображає твори Олександра Клименка, статті часописів, періодичних видань, сайти із Інтернету про автора...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconЛуцька міська Рада Комунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система» Центральна бібліотека для дорослих зведений каталог періодичних видань на І і – е півріччя 2012 року

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconКз «Луцька міська централізована бібліотечна система» Центральна бібліотека для дорослих
В історії кожного народу знайдеться небагато книг, які він через віки свого поступу відбирає й відносить до

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconКомунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система» Центральна бібліотека для дорослих Літературний подіум
«потепління» радянського режиму засуджувало сталінізм, сприяло реабілітації деяких представників «Розстріляного відродження», рухалось...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconКомунальний заклад «Луцька міська централізована бібліотечна система» Центральна бібліотека для дорослих
Наступний крок – відмова від паління, алкоголю, слабоалкогольних, газованих напоїв. Третій крок – це активний спосіб життя : дотримання...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconРічний план Закупівель на 2011 рік Комунальна центральна бібліотека м. Луганська централізованої бібліотечної системи для дітей код за єдрпоу 26023346
Комунальна центральна бібліотека м. Луганська централізованої бібліотечної системи для дітей

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconХерсонська централізована бібліотечна система бібліотека – філія №21 для дітей «правовий світогляд»
Мета: Сприяти усвідомленню учнями відповідальності за майбутнє країни. Спрямувати пізнавальну активність на самовдосконалення, творчий...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconХерсонська централізована бібліотечна система бібліотека – філія №21 для дітей «правовий світогляд»
Мета: Сприяти усвідомленню учнями відповідальності за майбутнє країни. Спрямувати пізнавальну активність на самовдосконалення, творчий...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconВідділ культури і туризму Охтирської міської ради Центральна міська бібліотека
К 56 Партизанський полководець – Сидір Ковпак. 125 років з дня народження Сидора Артемовича Ковпака [Текст] : Пам’ятка-присвята /...

Завітайте до нас: центральна бібліотека для дітей Проспект Президента Грушевського, 1 з 10. 00 – 18. 00 субота вихідний Луцька міська централізована бібліотечна система Центральна бібліотека для дітей iconХорольська центральна районна бібліотека Методично-бібліографічний відділ
Київського національного університету культури І мистецтв, Л. Г. Веселової, заступника директора кз „Запорізька обласна бібліотека...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи