Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів icon

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів
Скачати 44.02 Kb.
НазваДовідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів
Дата конвертації28.06.2013
Розмір44.02 Kb.
ТипДовідка
джерело

Довідка

про стан роботи бібліотеки у Ганнівській ЗШ І-ІІІ ступенів


Фонд бібліотеки налічує 8994 примірників. З них художньої літератури 5780 примірників та 3214 примірників підручників. Забезпеченість учнів підручниками становить (97%). Не вистачає підручників російської мови для учнів 1-4 класів. Не вистачає підручників для учнів 10 та 11 класу (забезпеченість становить 80%). У бібліотеці мало сучасної дитячої художньої літератури, яка відповідає віковим особливостям дітей.

Усі учителі школи забезпечені навчальними програмами та необхідними навчальними посібниками, кожний вчитель передплачує фаховий журнал.

Бібліотекарем у закладі працює Гришаєва Л.В., за фахом вчитель історії, бібліотечний стаж роботи – 6 років.

В організації роботи бібліотеки Людмила Володимирівна керується законами «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу» від 27.01.1995 року, Положенням про бібліотеку загальноосвітнього навчального закладу від 14.05.1999 року, інструкціями про посадові обов΄язки шкільного бібліотекаря (завідувача бібліотекою), з обліку документів, що знаходяться в бібліотечних фондах від 03.07.2007 року №23 та іншими нормативними документами Міністерства освіти і науки, які регламентують роботу бібліотеки.

Робота бібліотеки спланована, планом передбачено систему бібліотечно-бібліографічної освіти школярів. Є паспорт бібліотеки. У бібліотеці є інвентарні та сумарні книги на художню літературу та підручники, які ведуться згідго вимог. Кожний учень має формуляр, ведеться щоденник бібліотеки. У біблііотеці створено алфавітний та систематичні каталоги, є картотека газетно-журнальних статей.

Планом роботи бібліотеки передбачено: формування системи бібліотечно-бібліогріфічним знань учнів, обслуговування учнів та педколективу, роботу з підручниками та періодичними виданнями, роботу з активом читачів та роботу з батьками.

Головним завданням бібліотеки є: виховання в учнів інформаційної культури, формування читацьких інтересів, виховання любові до книги.

Суть бібліографічно-інформаційної роботи бібліотеки полягає в регулярному інформуванні вчителів та учнів про нові книжкові надходження, популяризації літератури, оформленні виставок, створенні тематичних полиць та інформаційних куточнів.

Ефективними формами інформаційної роботи бібліотеки є книжкові виставки, дні інформації, усні журнали, бібліографічні огляди, літературні вітальні, бібліотечні уроки, виступи на педагогічних радах, батьківських зборах, годинах спілкування, рекомендовані списки літератури.

Інформаційна робота проводиться за трьома напрямками: інформування педагогічного колективу, учнів та батьків. Бібліотекар завжди орієнтується, яка інформація потрібна вчителям, над якими проблемами навчання і виховання учнів працює педагогічний колектив.

Інформаційна робота серед педагогічного колективу включає також підготовку інформаційних списків про нові надходження літератури та підручників, виступи на методичних нарадах, нарадах при директору, педагогічних радах.

Працюючи над вихованням інформаційної культури школярів, Людмила Володимирівна узгоджує свою діяльність з вчителями української мови та літератури в таких питаннях: як навчити учнів складати різні види конспектів прочитаного і почутого, готувати тези, доповіді, писати рецензії або відгук на прочитану книгу.

Популяризація літератури здійснюється завдяки книжковим виставкам: «Книга – джерело знань», «Скарби України», «Новини літератури».

Бібліотекар спільно з учителями-предметниками, класними керівниками спрямовує свою роботу на формування бібліотечно-інформаційної грамотності школярів, тобто на бібліотечних уроках вчить користуватися книгою, фондами бібліотеки, її довідковим апаратом. З учнями 9-11 класів проведено бібліотечні уроки: «Робота з довідковою літературою». Значення довідкової літератури», «Книги, які знають все», з учнями 1-4 класів – «У світі казки», «Звідки прийшла книга».

У бібліотеці оформлено плакати на яких розміщені правила користування книгами і поради щодо їх ремрнту. Оформлено бібліотечний вісник: Цікаво знати», «Пам΄ятки».

Бібліотекар, Людмила Володимирівна, складає для роботи з обдарованими дітьми списки рекомендованої літератури (діє виставка «Обдаровані діти – надія України», є картотека за інтересами), надає методичну допомогу у підготовці та проведенні предметних тижнів.

У бібліотеці є можливість відкритого доступу до книжкових фондів, що є однією з форм активізації читання, впливом на формування читацьких інтересів. Бібліотекар інформує читачів про нові надходження до бібліотеки. Створені умови для збереження книг: порядок на книжкових полицях, література розташована в алфавітному порядку, проводиться своєчасний ремонт книг (книжкова лікарня). Щороку у школі проводиться акція «Подаруй книгу бібліотеці!». Один раз на чверть проводяться рейди-перевірки стану збереження підручників. Щороку проведиться тиждень дитячої та юнацької книги, упродовж якого проводяться вікторини, презентації книг, конкурси, літературні вечори тощо.

Для підвищення професійного рівня та забезпечення інформаційних потреб в школі організовано передплату на фахові журнали та газети.

Але дирекція школи не систематично відвідує масові заходи з бібліотечної справи та бібліотечні уроки. Стан роботи бібліотеки вивчався у 2009 році (наказ від 30.04.2009 року №110. Щороку видаються накази про організацію роботи бібліотеки (наказ від 09.09.2011 року №172, наказ від 08.09.2012 року №242) та накази про відзначення ювілейних дат видатних людей, накази про участь у конкурсах «Найкращий читач року» та «Найкращий відгук на прочитану українську дитячу прозу».

У бібліотеці є комп΄ютер, але він не підключений до мережі Інтернет. Як джерело інформації він використовуюється епізодично.

Виходячи з вищесказаного


Пропонукю:


1. Директору Ганнівської ЗШ І-ІІІ ступенів:

1.1.Здійснювати контроль за діяльністю шкільної бібліотеки з питань бібліотечних фондів та бібліографічного та інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу.

1.2 Сприяти створенню бібліотечно-інформаційного центру згідно сучасних вимог та аналізувати результати роботи бібліотеки і робити діагностико-прогностичні висновки щодо її вдосконалення.

1.3. Підключити комп΄ютер до мережі Інтернет.

2. Бібліотекарю Гришаєвій Л.В.

2.1. Розширювати інформаційне середовище впровадженням у бібліотечний процес сучасних інформаційно-комунікаційних технологій та використанням медіа-ресурсів.

2.2.Здійснювати максимальний доступ користувачів до різноманітних

інформаційних ресурсів (на традиційних та електронних носіях) та

формування вмінь їх раціонального використання.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconДовідка про вивчення стану впливу методичної роботи на рівень викладання англійської мови в загальноосвітніх навчальних закладах міста
Нво знз І-ІІІ ступенів №1, 17, 24, зош І-ІІІ ступенів №4, 7, 13, 22, нвк «школі-ліцеї №21», «школі-ліцеї №34», нво «сзнз І-ІІІ ступенів...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconНовостародубська зш І-ІІІ ступенів
Згідно з планом роботи відділу освіти у 2012 році проведено зрізи навчальних досягнень учнів з географії у загальноосвітніх школах...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів icon8 клас (прийняли участь в олімпіаді 12 учнів, 6 стали переможцями): І місце
Нвк «знз І-ІІІ степенів №19 – днз «Лісова казка», «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа», знз І-ІІІ ступенів ім. М. Горького,...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconІнформація про результати наукового дослідження "Реальна модель сільської бібліотеки"
У дослідженні передбачалось вивчити стан матеріально-технічної бази, основні показники роботи, стан задоволення користувачів діяльністю...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconРезультати контрольних зрізів учнів 9 класу Балахівська зш І-ІІІ ступенів
Згідно з планом роботи відділу освіти у грудні 2012 року проведено зрізи навчальних досягнень учнів 9 та 11 класів з художньої культури...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconРозпорядження міського голови від 05. 06. 2012 №271 Графік перевірки готовності закладів освіти до нового 2012-2013 навчального року Дата перевірки Заклади Відповідальні
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1, навчально-реабілітаційний центр, ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, вечірня школа, ЗОШ І-ІІІ ступенів...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconРозпорядження міського голови від 10. 06. 2011№275 Графік перевірки готовності закладів освіти до нового 2011-2012 навчального року Дата перевірки Заклади Відповідальні
Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1, навчально-реабілітаційний центр, ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, вечірня школа, ЗОШ І-ІІІ ступенів...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconВітаємо з перемогою!
Новоукраїнської зш І-ІІІ ступенів №8; Туровій В. В. учителю початкових класів Новоукраїнської зш І-ІІІ ступенів №4; ПойченкоО. М....

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів icon«Упровадження ікт у систему науково-методичної роботи з педагогічними кадрами»
Умі, що проходив на базі Петрівського рмк та Червонокостянтинівської загальноосвітньої школи І –ііі ступенів школи Петрівської районної...

Довідка про стан роботи бібліотеки у Ганнівській зш І-ІІІ ступенів iconПідсумки державної атестації закладів освіти за період 2010/2011 н р
Нво „знз І-ІІІ ст. №15 – дюц”, нвк „зош І-ІІІ ст. №25, ліцей”, Сзош І-ІІІ ступенів №6, Сзош І-ІІІ ступенів №32, нво „знз І-ІІІ ст....

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи