Тема: Людські чесноти. Ввічливість icon

Тема: Людські чесноти. Ввічливість




Скачати 71.16 Kb.
НазваТема: Людські чесноти. Ввічливість
Дата конвертації20.12.2013
Розмір71.16 Kb.
ТипДокументи
джерело


Громадянська освіта

Тема: Людські чесноти. Ввічливість.


Мета: Уточнити знання дітей про ввічливість; культурну поведінку;

формувати дружні відносини між учнями класу; розширити словниковий запас учнів словами ввічливості, заохочувати і вправляти дітей у вживанні« чарівних » слів у різних ситуаціях; виховувати повагу до однолітків та людей, старших за віком.


Обладнання. Сигнальні картки, підручники, клейкі листочки, малюнок будинку.


Хід уроку

I. Організаційний момент.

- Подивіться, чи все готово до уроку. ( Підручники, ручки, сигнальні картки ).


^ II. Перевірка домашнього завдання.

Яку тему ми вивчали на минулому уроці?

Ви, діти, збирали інформацію про свято, зимового циклу.

Я думаю, що збираючи інформацію про свято, ви більше дізналися про

це свято.

Я прикріплю ваші роботи на дошці, а кому буде цікаво більше дізнатися про якесь свято, ви візьмете і прочитаєте.


^ III. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Створення проблемної ситуації.

Вчитель. Послухайте історію і оцініть її.


Вулицею йшли двоє перехожих: дідусь і хлопчик - учень 3 класу. Дідусь ніс в руках портфель, три книжки і великий згорток. Одна книжка впала.

- У вас впала книжка! - закричав хлопчик, наздоганяючи дідуся.

- Невже? - здивувався він.

- Звичайно, - пояснив хлопчик. У вас було три книжки, плюс один портфель, плюс один пакет - всього п'ять речей, а залишилося чотири.

- Я бачу, ти добре знаєш додавання і віднімання, - сказав перехожий, ледве піднімаючи книжку, що впала. Але є правила, яких ти ще не вивчив.

- Які це правила?


(Діти висловлюють свої міркування).

(Ввічливо звертатися, допомога старшим ).


2. Вчитель. Отож, ми сьогодні розпочинаємо вивчати правила культурної поведінки: правила доброти, ввічливості, скромності, спілкування, поведінки в громадських місцях. І помандруємо у країну Ввічливості.


^ IV. Вивчення нового матеріалу.

Слово вчителя,

- Послухайте англійський народний вірш у перекладі Валерія Гужви « Чарівні слова ».

До всіх сердець, як до дверей,

Є ключики малі,

їх кожен легко підбере,

Якщо йому не лінь.

Ти, Друже, мусиш знати їх,

Запам'ятать неважко

Маленькі ключики твої -

« Спасибі» і« Будь ласка ».


- Ключики ці дійсно є чарівними.

Вони відкривають людські серця.


Вчитель. - Бути ввічливими нам допомагають « чарівні слова ». Ви всі їх знаєте. Давайте пригадаємо їх якомога більше. Це можуть бути слова вітання вранці і ввечері, слова пошани, подяки.


- Пограємо у гру « Школа ввічливості».


- Діти утворюють чарівне Коло Ввічливості і по черзі промовляють якесь ввічливе слово.

* Доброго ранку!

* На добраніч!

* Доброго дня!

* Щасливої дороги!

* Добрий вечір!

* Заходьте, будь ласка!

* Здрастуйте!


* Дозвольте вам допомогти!

* До побачення!

* Сідайте, будь ласка!

* Будьте здорові!

* Дякую! Спасибі!

* Пробачте!

* Будьте ласкаві!

* Бажаю успіху!

* Перепрошую!

* Не варто дякувати!

* Дуже приємно!

* Щиро радий!

Вчитель. - Недарма ввічливі слова називають « чарівними ». Усім, кому адресовані ці слова, стає приємно і хороше.

- А тепер посміхніться один одному і сідайте, будь ласка.


^ V. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.

1. Робота за підручником. ( с. 40 - 41)

- Читання й обговорення статті« Ввічливість ».

Вчитель. - Про що ви довідалися зі статті?

- Про яку людину говорять, що вона ввічлива?

- Чи важко бути ввічливим?

- Як ви вважаєте, ввічливість дається людині при народженні чи людина сама виховує її в собі?

- Хто може чесно сказати про себе, що він - ввічлива людина?

^ 2. Розповідь учителя.

Ввічливість - це якість людини, яку вона виховує сама в собі. Багато років тому виникла культура. Виникла необхідність у спілкуванні з іншими людьми, у певних правилах взаємин. Ішов час, мінялися люди, їхнє життя, поведінка, змінювався етикет. Етикет - це правила поведінки в суспільстві, норми людських взаємин, правила ввічливості.

Доволі часто зовні красива, акуратно одягнена людина поводиться грубо, непристойно. Така людина нікому не в радість. І навпаки, є люди не дуже красиві, не модно одягнені, але дуже добрі, ввічливі. З такими людьми завжди хочеться спілкуватися. Культурна людина ніколи не скривдить, не стане кричати і ображати, тому що знає, що це некрасиво.

Існує багато правил культурної поведінки. Із деякими з них ми продовжимо знайомитись на уроках, деяких вас навчить життя. Треба тільки твердо знати: якщо прагнеш стати по - справжньому культурною людиною - вчися протягом усього життя.


3. Робота за підручником, (с.41)

1. - Розбір ситуацій, зображених на малюнках.

- Якби вам треба було озвучити ці малюнки, якими словами ви б скористалися?


2. Робота в парах.

- Озвучування малюнків. Складання невеликих діалогів.


1. - Оленко, приходь, будь ласка.

- Дякую, тобі, Сергійко.


2. - Бабусю, сідайте, будь ласка.

- Спасибі, тобі, внученько.


3. - Василько, давай я тобі допоможу.

- Дякую, тобі, Маринко.


4. - Дідусю, давайте я допоможу вам перейти.

- Дякую, тобі, онучку.


Фізкультхвилинка.

Вчитель. - Зараз ми з вами пограємо у гру « Будь ласка ».

- Підніміться і будете виконувати певні дії тільки тоді, коли я скажу « Будь ласка ». Хто помилився, виходить з гри.


- Підніміть праву руку.

+ Підніміть праву руку, будь ласка. + Підніміть ліву руку, будь ласка.

- Опустіть руки.

+ Опустіть руки, будь ласка.

- Закрийте очі.

- Присядьте.

+ Сідайте, будь ласка.

^ VI. Закріплення вивченого.

4. Творче завдання « Ввічлива людина ». Продовжити речення.

Ввічлива людина -

( Зачитування учнями).


5. Ситуативні завдання.

1) Як запитати перехожого, як пройти в бібліотеку?

2) Двоє учнів ідуть вулицею. Один із них вітається зі знайомими. Чи повинен вітатися і другий учень, який його не знає? ( Так, особливо, якщо знайомий - доросла людина ).

3) Ти виходиш з автобуса на наступній зупинці. Як ти звернешся з проханням пропустити тебе до виходу?

4) Одна учениця дає іншій ручку. Як ви гадаєте, що сказали дівчатка одна одній?


6. Гра «Світлофор» (Сигнальні картки). Ввічливо - зелений колір. Неввічливо - червоний.

- Під час розмови розмахувати руками.

- Голосно розмовляти, кричати.

- Уступати дорогу старшим.

- Показувати на когось або на щось пальцем.

- Перебивати розмову дорослих або ровесників.

- Грюкати дверима.

- Вітатися, усміхаючись.


7. Уявна мандрівка у Казкове місто Ввічливості.

- За неозорим полем, за дрімучим містом, за далекою дорогою є місто. От якби ви, діти, раптом опинилися в ньому!

- Чи хотіли б ви побувати там?

- Тоді заплющте очі, задумайте це бажання і Добра Фея перенесе вас туди.

Будинки тут складені з шоколаду. Дахи - з льодяників. І живе там у високій башті найосвіченіша на білому світі Фея. Вона із шоколадною медаллю закінчила Академію Всіх Чарівних Наук. Звуть її Фея Добридень.

Жити в цьому місті велика втіха. Усі жителі тут казково - ввічливі, тут говорять найввічливіші слова.

Вчитель. Чи сподобалось вам це місто? Чим?


^ VII. Підсумок уроку.

- Яку тему ми вивчали?

- Яку людину можна назвати ввічливою? Чому?

- Як ви вважаєте: ввічливість - це чеснота чи недолік?

- Діти, а які б ще чесноти ви запросили йти з вами ( совість, добро, щедрість, співчуття ).

Вчитель. - Давайте з вами забудуємо « Дім Ввічливості » - найкращий дім, в якому всі мешканці будуть ввічливими.





Будь ласка

До побачення

Дякую

Вибачте

- Дім будують із цегли. Наші цеглинки чарівні. ( У дітей тоненькі клейкі листочки ).

- Напишіть на своїх цеглинках ввічливі слова і прикріпіть. Оцінювання.

Вчитель. - Діти, як ви оціните свою роботу?

- Яку б оцінку ви поставили собі за урок? Учень: - Я вважаю, що поставлю собі тому ....


VIII. Домашнє завдання, с. 40 - 41, зош. с. 55 (1 з. )

- Намагайтеся протягом тижня говорити всім ввічливі слова.

- Порахуйте, скільки ввічливих слів говорите за день?

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема. Ш. Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок». Поетизація працьовитості та скромності головної героїні в казці Шарля Перро. Характеристика головної героїні. Ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом. Мета
Тема. Ш. Перро «Попелюшка, або Соболевий черевичок». Поетизація працьовитості та скромності головної героїні в казці Шарля Перро....

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема. Ввічливість
Мета: уточнити уявлення дітей про ввічливість; вчити оперувати ввічливими мовними формами; виховувати бажання бути ввічливими, турботливими,...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема. Роберт Бернс. «Чесна бідність». Мета
Мета: дати короткі відомості про життя і творчість Р. Бернса; розвивати навички виразного читання, вміння систематизувати вивчений...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconУрок з зарубіжної літератури в 5 класі
Попелюшку в світовій культурі; розкрити переваги благородства, чесності, терпіння, працьовитості над лінощами та непорядністю; розвивати...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconМета: Ознайомити учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, виховувати в користувачів правову свідомість, людські чесноти І сприяти подоланню недоліків,
Учитися жити по закону, поважати закон і виконувати його, людина повинна з малих літ, з сім'ї, дитячого садка, школи

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconМета: Ознайомити учнів з основними питаннями законодавства щодо підлітків та молоді, виховувати в користувачів правову свідомість, людські чесноти І сприяти подоланню недоліків,
Учитися жити по закону, поважати закон і виконувати його, людина повинна з малих літ, з сім'ї, дитячого садка, школи

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТхоржевська Тетяна Владиславівна Урок з використанням психолого-дидактичних методів навчання на тему: „Поетизація працьовитості та скромності, ідея винагороди за людські чесноти та страждання, віра в перемогу добра над злом”
Мета: поглиблювати навички аналізу художнього тексту та образів казки; розвивати логічне мислення, творчі здібності учнів; працювати...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема: Моя квартира
Мета: повторити й активізувати лексику теми; повторити граматичний матеріал: майбутній неозначений час;продовжувати формувати навички...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема: Той, що творить добро, творить саме Життя
Мета: вчити учнів користуватися ввічливими мовними формами; закріплювати уявлення про доброзичливість, ввічливість; розвивати мовні...

Тема: Людські чесноти. Ввічливість iconТема. Т. Г. Шевченко. Виразне читання віршів напам’ять. Мета
Шевченкових творів, усвідомлення їх багатозначності, краси й поетичної довершеності; розвивати навички виразного читання на пам’ять,...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи