Каталог екскурсійних програм по Сумській області icon

Каталог екскурсійних програм по Сумській області
Скачати 72.73 Kb.
НазваКаталог екскурсійних програм по Сумській області
Дата конвертації25.11.2012
Розмір72.73 Kb.
ТипДокументи
джерелоКаталог екскурсійних програм по Сумській області


Місто над Пслом

Оглядова автобусна історико-краєзнавча екскурсія. Знайомить з історією міста, пам’ятками історії та культури.

Відвідування історичної частини міста, Центрального міського кладовища, меморіального комплексу „Вічна Слава”, храмів міста.

Тривалість - 2 години


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Воскресенська церква - перша мурована будівля Сум. Церква збудована у 1702 році коштом полковника Сумського слобідського полку Герасима Кондратьєва у стильових формах українського Відродження з формами та деталями московської архітектури кін. 17 ст


Спасо - Преображенський собор

Собор перебудовано протягом 1882-1892 рр коштом сумського купця, комерційного радника Дмитра Івановича Суханова за проектом архітектора Михайла Івановича Ловцова. Головною святинею Спасо- Преображенського собору є чудотворна Корсунська ікона Божої Матері, що називається прозрінною.

Троїцька церква

Будівництво церкви велось з 1900 по 1914 рр на кошти сумського промисловця і мецената П.І. Харитоненка. Автор проекту – сумський архітектор К.Г. Шольц. У проектуванні інтер’єру брав участь відомий московський архітектор О.В. Щусєв, а в художньому оформленні його- художники М.В. Нестеров та Г.Г. Невинський.


А.П.Чехов в Сумах

Тематична екскурсія знайомить з перебуванням А.П.Чехова на Сумщині (1888-1889 р.р.).

Відвідування музею А.П.Чехова та місць пов’язаних з перебуванням його родини в місті.


^ Тривалість: 2 год

Про що шумить Зелений гай?

Автобусно-пішохідна екскурсія знайомить з Зеленогайский археологічним комплексом Х – ХIII ст., що на території Сумського району.


^ Тривалість: 4 год


Глухів – столиця Гетьманщини

Пішохідна екскурсія, знайомить з історією Глухова XVIII ст., пам’ятками архітектури періоду останньої столиці Гетьманщини, діяльністю гетьманів І.Скоропадського (1708-1722), П.Полуботка (1722-1724), Д.Апостола (1724-1732), К.Розумовського (1750-1763).

^ Тривалість екскурсії – 1 год. 20 хв


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Київська брама Глухівської фортеці споруджена протягом 1766-1769рр за проектом архітектора Андрія Квасова є пам’яткою архітектури національного значення.


Миколаївська церква -найстаріша споруда Глухова, збудована за проектом видатного зодчого Матвія Єфимова.


Глухівський учительський інститут відкрито 25 жовтня 1874 р за ініціативою промисловця і мецената М.А. Терещенка..- це був перший навчальний заклад такого профілю в Україні.

Трьох-Анастасіївська церква збудована у 1893 році коштом глухівських промисловців братів Миколи і Федора Терещенків.

Крипта під теплою церквою є місцем поховання членів родини Терещенків.


Глухів Терещенків

Пішохідна екскурсія, знайомить з діяльністю родини Терещенків - підприємців, благодійників та меценатів, пам’ятками історії та архітектури, збудованими їх коштом.

^ Тривалість екскурсії – 1 год. 30 хв.

Глухів музичний

Пішохідна екскурсія, знайомить з панорамою музичної культури Глухова XVIII ст., з діяльністю першої на Україні співацької школи, біографіями видатних композиторів – уродженців Глухова М.Березовського, Д.Бортнянського, Ю.Шапоріна, зі школою мистецтв.

Тривалість екскурсії – 1 год. 30 хв.,
^

Оглядова екскурсія з вежі міського водогону


м. Глухів

Екскурсія знайомить з пам’яткою архітектури і містобудування – вежею водогону, її конструктивними особливостями, історією побудови, чудовою панорамою міста, що відкривається з оглядового майданчика.

Тривалість екскурсії – 1 год. 10 хв.,

^

Глинська пустинь


Глухівський район. с. Соснівка


Екскурсія знайомить з легендою виникнення монастиря, історією побудови, розквіту, занепаду та відродження, сучасною архітектурою та сьогоденням Глинської пустині.

^ Тривалість екскурсії – 4 год


Михайлівська цілина

с. Михайлівка, Лебединського р-ну


Тематична екскурсія до заповідника „Михайлівська цілина”. Цей степовий масив знаходиться на вододілі річок Груні і Сули в Лебединському районі. Флора заповідника нараховує більше 500 видів. Особливу цінність являє велика група цінних злакових і бобових рослин.


^ Тривалість: 7 год


Тисячолітній Путивль.


Екскурсія передбачає відвідування краєзнавчого музею, Мовчанського жіночого монастиря, Сафронієвської пустині, Спасо-Преображенського собору, а також екскурсанти відвідають „Городок” де познайомляться з історією Путивля, з пам’ятником княгині Ярославні.


^ Тривалість: 11 год.


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Мовчанський монастир (Свято-Різдва Богородиці Мовчанський жіночий монастир)

Монастир засновано у 16 ст. Мовчанський монастир відроджується, стає справжнім духовним центром регіону. Святинею монастиря є Мовчанська ікона Божої Матері, один із списків якої зберігається в обителі.


Софронієвський монастир (Софронієво – Мовчанська Різдва Пресвятої Богородиці Печерська Пустинь, чоловічий монастир)

Архітектурний комплекс Софроніївського монастиря міститься за кілька кілометрів на південь від с. Нова Слобода. Монастир заснований у 13 ст. Протягом тривалого часу він вважався одним з найважливіших духовних центрів України і Росії.

Збереглося кілька печерних комплексів монастиря . Найстаріші печери фахівці датують XIII-XIV ст.


Край легенд та партизанської слави

м.Путивль, Сумська обл.


Автобусна екскурсія знайомить з партизанським рухом на Сумщині, передбачає відвідування Спадщанського лісу, музею партизанської Слави, краєзнавчого музею, музею бойової техніки, знайомство з пам’ятниками С.А.Ковпаку, С.В.Рудневу, Г.Я.Базимі.


^ Тривалість: 11 год


До Калниша в гості

Автобусна екскурсія знайомить з містом Ромни, передбачає відвідуванням краєзнавчого музею, храмів міста, відвідування села Пустовійтівки - батьківщини останнього отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського, знайомство з його життям, відвідування Троїцької церкви та музею Калнишевского.


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Вознесенська церква м. Ромни

Церкву збудовано у 1797 році. Церква кругла в плані, тридільна, трибанна, з коловою галереєю, належить до унікальних споруд української архітектури 18-19 ст. є пам’яткою архітектури національного значення.


^ Пам’ятник П.І. Калнишевському

с. Пустовійтівка

Пам’ятник останньому кошовому Запорізької Січі П.І. Калнишевському встановлено у 1991 році, автори В. Бородай та Р. Синько.


^ Церква Святої Трійці

с. Пустовійтівка

Церкву Святої Трійці, яку ще називають храмом Калнишевського , збудовано у 1773 році коштом уродженця села Пустовійтівки Петра Калнишевського.У 2006 році церкву відбудовано.


Охтирка - місто трьох століть

.

Оглядова екскурсія до «нафтової столиці» України з відвідуванням Покровського собору, краєзнавчого музею, екзотаріуму.


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Покровський собор

Собор заснували на місці, де в 1739 році явилась чудотворна ікона Охтирської богородиці. Автором проекту собору був знаменитий московський архітектор Дмитро Васильович Ухтомський. Будівництво собору завершено у 1768 році.


^ Тривалість: 11 год


Чудеса у Тростянці

Екскурсія знайомить з пам’ятками архітектури та заповідними об’єктами природи, що розташовані в місті


Найцікавіші екскурсійні об’єкти


Благовіщенська церква

Церкву збудовано у 1750 році, вона є найдавнішою збереженою будівлею Тростянця і унікальною пам’яткою церковної архітектури Слобожанщини.


^ Круглий двір

Зведений у 1820 році для цирку, манежу і господарських потреб. У вежах первісно жили актори кріпосного театру і цирку князів Голіциних. Всередині споруди вздовж стін розташовувалися ложі для глядачів, а в центрі просто неба була циркова арена, навколо неї – манеж для коней. Ця пам’ятка є унікальною за своєю архітектурою і функціональним призначенням.

На Батьківщину маршала П.С.Рибалка

с. Малий Вистороп, Лебединський р-н

..

Екскурсія знайомить з бойовими подвигами 3-ї Гвардійської Армії в роки Великої Вітчизняної війни, з життям та діяльністю видатного маршала бронетанкових військ П.С. Рибалка та його бойових друзів. Передбачається відвідування музею П.С.Рибалка.


^ Тривалість: 8 год


Шляхами Конотопської слави


Екскурсія автобусна, знайомить з історичними подіями, що відбувались на Конотопській землі у 17 ст., а саме з подіями битви 1659 року між військами Івана Виговського та царською армією, з архітектурою 17-18 ст, видатними постатями життя яких пов’язано з Конотопською землею

^ Тривалість екскурсії – 9 год,


Найцікавіші екскурсійні об’єкти

Поле Конотопської битви

На землях села Шаповалівка та Соснівка 20 червня 1659 року відбулась битва між військами Івана Виговського та російським військом. У цій битві українські козаки отримали перемогу, а Україна шанс утвердити свою незалежність.

Слідами Неплюєвського братства

с. Воздвиженське. Ямпільський район


Екскурсія знайомить з історією створення та долею трудового братства Миколи Неплюєва.


^ Тривалість екскурсії – 3,5 год,


З питань організації екскурсій звертатись:


Сумський обласний краєзнавчий музей

Центр туристичної інформації

. м. Суми, вул.Кірова,2

тел.(0542) 221441 – Аленич Ольга Дмитрівна


ПП « Розовая чайка»

м. Суми, Червона площа, 9

тел.787794 – Іванова Ольга Вікторівна


ПП «Росинка»

м. Суми, вул.. Петропавловська, 61

тел. 223479 – Тесленко Тамара Михайлівна


Сумське обласне дочірнє

підприємство « Сумитурист»ЗАТ по туризму та

екскурсіям «Укрпрофтур»

м. Суми, вул. Набережна річки Стрілки, 46

тел. 273194, 272310 – Мальована Наталія Миколаївна

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconМіністерство освіти і науки України Управління освіти і науки Волинської обласної державної адміністрації Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Волинській області Анотований каталог
Анотований каталог перспективного педагогічного досвіду педагогічних працівників птнз волинської області

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconМо фау в Сумській області індивідуальний регламент зимове міні-ралі «Кубок Губернатора»
Мо фау в Сумській області Сумській обласний автомобільний клуб Автомобільної Федерації України

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconПроект про заходи щодо реалізації державної містобудівної політики в області
Сумській області, філією державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» у Сумській області проведена робота зі спрощення дозвільно-погоджувальних...

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconЗаходи, спрямовані на забезпечення продовольчої безпеки в Сумській області
Розглянувши питання забезпечення продовольчої безпеки в Сумській області під час проведення "круглого столу", громадська рада при...

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconСписок обласних дозвільних органів в Сумській області
Головне управління Державного комітету України із земельних ресурсів у Сумській області

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconГоловне управління статистики у Сумській області повідомляє
Про викиди шкідливих речовин у повітря у Сумській області за І півріччя 2012 року

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconРозпорядження голови сумської обласної державної адміністрації 27. 06. 2012 м. Суми №250-од
Сумській області, філією державного підприємства «Укрдержбудекспертиза» у Сумській області проведена робота зі спрощення дозвільно-погоджувальних...

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconГоловне управління статистики у Сумській області повідомляє: демографічна ситуація в сумській області у січні 2012 року
Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: кількість наявного населення Сумської області, за оцінкою, станом на...

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconГоловне управління статистики у Сумській області повідомляє: демографічна ситуація в сумській області у січні–травні 2012 року
Головне управління статистики у Сумській області повідомляє: кількість наявного населення Сумської області, за оцінкою, станом на...

Каталог екскурсійних програм по Сумській області iconПро затвердження Порядку складання та подання запитів на публічну інформацію в Сумській обласній державній адміністрації Зареєстровано в Головному управлінні юстиції у Сумській області 3 листопада 2011 року за №118/1295
Відділу забезпечення доступу до публічної інформації Сумської обласної державної адміністрації подати це розпорядження на державну...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи