Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області icon

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області
Скачати 60.42 Kb.
НазваІнформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області
Дата конвертації27.11.2012
Розмір60.42 Kb.
ТипІнформація
джерело

Голові вченої ради, професору

А.М.Зубку


Інформація

про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області

Проблема впровадження Міжнародних проектів з інформаційно комунікаційних технологій у навчально - виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів є пріоритетним на даному етапі модернізації освіти і проходить в Херсонській області за декількома напрямами:

  • З 2004 року за Міжнародною програмою «Intel ® Навчання для майбутнього»;

  • З 2006 року за Міжнародною програмою Microsoft ® «Партнерство в навчанні»;

  • З 2009 року за Міжнародною програмою «1 учень – 1 комп’ютер».

Протягом шести років інститут успішно співпрацює з компанією Intel щодо впровадження Міжнародною програмою «Intel ® Навчання для майбутнього». Управлінням освіти і науки Херсонської облдержадміністрації були видані накази №235 від 17.06.2004 р. та №72 від 15.03.05 р. "Про порядок організації навчання вчителів області за програмою " Іntеl ® Навчання для майбутнього". Згідно з наказами Південноукраїнський регіональний інститут післядипломної освіти педагогічних кадрів став центром проведення семінарів-тренінгів для науково-методичних працівників інституту та вчителів області. У 2004 році було визначено 21, 2005 році – 32, 2006 році – 16, 2007році – 18, 2008 році – 17, 2009 році –20, 2010році – 17 пілотні загальноосвітні школи, які мають технічну базу, сучасні комп'ютерні класи, необхідні для проведення занять з учителями та учнями. За весь період задіяно біля 350 шкіл, пройшли навчання більше 6,5 тис. вчителів загальноосвітніх навчальних закладів, викладачів професійно-технічних училищ, вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації. Особливо бажано відмітити педагогічні колективи Бериславського педагогічного училища, Бериславського медичного, Херсонського метеорологічного та морського коледжів, які в повному складі пройшли навчання за програмою і успішно використовують її в процесі навчання студентів.

Понад чотирьох років в навчальний процес курсів підвищення кваліфікації педагогів з різних дисциплін запроваджено спецкурс «Впровадження програми «Інтел ® Навчання для майбутнього»: 24години аудиторних, 24 години факультативних у поза навчальний час та 20 годин домашньої самостійної роботи.

В процесі навчання педагоги бачать місце і роль комп’ютерних технологій при використанні проектно – дослідницького методу навчання. Вчителі здобувають знання та вміння щодо створення презентацій, публікацій, веб-сайтів, працюють в пошукових системах, спілкуватися за допомогою Інтернету. Завдяки цій програмі учителя одержують міжнародні сертифікати та відповідну безкоштовну літературу і електронні носії. В подальшому вони повинні проводити навчання колег безпосередньо у своєму навчальному закладі. Так, наприклад, можна відмітити колективи: Херсонського ліцею Херсонської міської ради, Станіславської ЗОШ Білозерського району, Скадовської гімназії, Чаплинської спеціалізованої загальноосвітньої школи №1, Любимівських навчально виховних комплексів №1, 2 Каховського району та інших.

Для шкільних тренерів інститутом систематично проводяться майстер-класи на які запрошуються тренери Всеукраїнського рівня: Морзе Н.В., доктора педагогічних наук, професора Київської національної аграрної академії, Гущину Н.В., методиста інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України та інших.

Став популярним обласний конкурс «Кращий проект учителя та учня», в якому брало участь 66 вчителів-предметників. Переможці нагороджуються грошовими преміями, подяками. Активно беруть участь в конкурсі вчителі м. Херсона, Білозерського, Високопільського, Горностаївського, Голопристанського, Каховського, Скадовського, Цюрупинського районів.

У квітні 2008 року наша область успішно звітувала про свою роботу за цією програмою на Міжнародному форумі «Нові горизонти інформаційних технологій» в м. Києві, 14 тренерів області були відзначені Грамотами Міністерства освіти і науки України. Програма окреслила нові завдання і плани на майбутнє. Члени делегації брали участь у майстер-класах, розповідали про свій досвід роботи.

У жовтні 2009року в м. Чернівці брали участь у Всеукраїнському семінарі обласних координаторів програми, на якому обговорювалися основні кроки впровадження проекту до 2013 року.

Нині в області працює 21 тренер, яким присвоєно звання «Регіональний тренер» програми «Intel ® Навчання для майбутнього». Всі працівники інституту пройшли навчання за цієї програмою і проводять заняття на курсах підвищення кваліфікації вчителів різних предметів. Стало традицією проводити навчання та майстер-класи для науково-педагогічних і педагогічних працівників, які прийшли працювати в наш заклад. Так у квітні – травні 2009року пройшли навчання 12 молодих спеціалістів інституту.

Завдяки участі у програмі «Intel ® Навчання для майбутнього» інститут одержав: 8 комп’ютерів, 2 ноутбуки, мультимедійний проектор, інтерактивну дошку, цифровий фотоапарат, оргтехніку.

Результат цієї роботи можна побачити в матеріалах конкурсів «Учитель року» в різних номінаціях, в підготовці та проведенні науково-методичних рад інституту, при атестації вчителів, в процесі відвідування кращих уроків учителів області, а також учнями при захисті робіт в конкурсі Малої академії наук. Учителі готують презентації, публікації, створюють сучасний дидактичний матеріал використовуючи комп’ютер.

Чотири роки інститут є експериментальним майданчиком міжнародного проекту компанії Microsoft в Україні «Партнерство в навчанні». Основна мета проекту - допомога освітянам та школярам повною мірою реалізувати свій потенціал в освоєнні інформаційно – комунікаційних технологій. За цей час пройшли навчання понад 250 вчителів, які використовують набуті знання у своїй професійній діяльності: на уроках, факультативах, позакласних заходах та роботі з батьками. Проект забезпечує літературою, яка розповсюджується по районам і містам Херсонської області безкоштовно.

Учителя області постійно беруть участь у Міжнародних та Всеукраїнських конкурсах, які проводять компанії Intel і Microsoft в Україні щодо створення кращих науково-методичних розробок з використанням комп’ютерних технологій. Так, у лютому 2010 року переможцем конкурсу «Вчитель – новатор» на кращу науково –методичну розробку з використанням програмного забезпечення Microsoft, стала учитель інформатики Ліцею журналістики, бізнесу та права переможець конкурсу «Учитель року – 2009!», викладач кафедри теорії і методики викладання природничо-математичних та технологічних дисциплін нашого інституту Казанцева О.П., яка зараз є учасником Європейського конкурсу, що буде проходити у Берліні (Німеччина) з 20 - 22 березня 2010р.

В 2008 році компанія Intel і Samsung Electronics проводили конкурс на краще есе з теми «Інтернет спілкується зі світом» в якому брали участь учителі загальноосвітніх шкіл нашої області. Переможцем став педагогічний колектив Круглоозернянської ЗОШ Голопристанського району який був нагороджений сучасним комп’ютерним класом (15 шт.).

З 2010 року в області почав діяти Міжнародний проект щодо «Впровадження моделі навчання «1учень – 1 комп’ютер» (спільна робота компаній Intel і Microsoft в Україні). Завдяки цьому проекту в області почали діяти три експериментальних майданчика на базі нашого інституту, спеціалізованої загальноосвітньої школи №30 та ЗОШ№50 Херсонської міської ради; дослідноекспериментальна робота з проблеми «Науково-методичні основи використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчально – виховному процесі в середовищі «1учень–1 комп’ютер» на базі шкільних нетбуків. Мета експерименту: формування та змістовне наповнення сучасного інформаційного навчального середовища системи загальної середньої освіти, створення необхідних соціальних, психологічних, педагогічних умов для забезпечення доступу учнів до сучасних освітніх ресурсів, формування в них компетенцій і навичок ХХІ століття, підвищення конкурентоспроможності вчителів у сфері інформаційно-комунікаційних технологій.

Вищезазначені навчальні заклади одержали безкоштовно 81 нетбук, що дасть можливість проводити заняття для учнів, вихователів дошкільних закладів та вчителів початкових класів. Розробляти навчально –методичні комплекси та середовища для проведення занять з дітьми.

Таким чином, упровадження Міжнародних проектів створює умови для поширення якісного застосування інформаційно-комунікаційних технологій на уроках та в позаурочний час, що дає можливість вчителям і учням отримати рівний доступу до сучасної Європейської освіти.


Координатор програм,

проректор з наукової роботи Т. Г. Морева


Методист науково-

методичної лабораторії

інформатики Г.М.Ізотова

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconПро проведення ІІ етапу моніторингового дослідження стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у знз пологівського району
Мон україни, з метою вивчення стану створення сучасного навчального середовища у загальноосвітніх навчальних закладах області, впровадження...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconНаказ №1431 від 14 грудня 2011 року Про проведення моніторингового дослідження стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах
Про проведення моніторингового дослідження стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconСтан впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconНаказ №2 Щодо оволодіння учителями загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційними технологіями
Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconДодаток до рішення районної ради від № програма впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року
Метою Програми є впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій,...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconМетодичні рекомендації для районного, міського координатора
Стан впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах”

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconНаказ №34 м. Кіровоград Про проведення моніторингового дослідження стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах області
Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconПро затвердження Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій "Сто відсотків" на період до 2015 року Кабінет Міністрів України постановляє
Затвердити Державну цільову програму впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconРішення колегії від 30 червня 2013 року Протокол №1/6 Про стан впровадження інформаційно комунікаційних технологій в освітню діяльність навчальних закладів у м. Херсоні, Каховці та Нова Каховка
Каховської, Новокаховської, Херсонської міських рад, педагогічними колективами міст обласного значення вживалися заходи, спрямовані...

Інформація про «Впровадження Міжнародних проектів з інформаційно- комунікаційних технологій» в загальноосвітніх навчальних закладах Херсонської області iconМетодичні рекомендації для інтерв’юера (вчителя), який проводить опитування учнів 9-х класів, що беруть участь у моніторинговому дослідженні
Стан впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах”

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи