Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 icon

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2
Скачати 50.08 Kb.
НазваКосенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2
Дата конвертації04.04.2015
Розмір50.08 Kb.
ТипДокументи
джерело
Паспорт роботи


1.

Назва конкурсної роботи :


Правовий турнір «Діти та їхні права»

2.

Форма та формат представлення :


Аркуш формату А4, кегель 14, гарнітура Times New Roman

3.

Прізвище, ім’я автора :


Косенкова Наталя Іванівна

4

Місце роботи :

Іванівська централізована бібліотечна система

Балашівська бібліотека-філія №2^ Косенкова Наталя Іванівна


Балашівська сільська бібліотека-філія №2


Ведуча оголошує тему гри та повідомляє, що вона приурочена відзначенню чергової річниці схвалення Генеральною асамблеєю ООН Конвенції про права дитини – 20 листопада 1989 року. (Вона набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року)

Формуються дві команди з учнів 8 і 9 класів. Діти обирають капітана та назву своїй команді. Після чого надається

Слово для привітання кожній команді.

Ведуча представляє командам компетентне журі, до складу якого входять учні школи, переможці та учасники олімпіад з основ правознавства та історії.


І Конкурс «Бліц-розминка»

Ведуча оголошує для команд запитання загального характеру. Вартість однієї правильної відповіді – 1 бал. Якщо команда, яка першою зголосилась відповісти, помиляється, можливість відповісти отримує її суперник.

 1. Основний Закон держави. (Конституція)

 2. «Конституція» у перекладі з латинської мови. (Устрій, установлюю)

 3. Скажіть давньогрецькою мовою «Влада народу». (Демократія)

 4. Універсальна політична форма організації суспільства.(Держава)

 5. Основне і невід’ємне право людини. (На життя)

 6. Вищий ступінь розвитку живих організмів на Землі. (Людина)

 7. Основне джерело права України. (Нормативно-правовий акт)

 8. Перша Конституція в Україні. (1710р., Конституція Пилипа Орлика – «Конституція прав і свобод Запорізького війська»)

 9. Коли була прийнята декларація про державний суверенітет України? (16 липня 1990р.)

 10. Коли відбувся «Акт Злуки ЗУНР і УНР в єдину державу»? (22 січня 1919 р.)

ІІ конкурс «Правове дерево»

(На дошці намальоване дерево.)

Завдання: командам за 1 хвилину потрібно «створити правове дерево». Для цього команди обирають колір листя дерева (синій, зелений). Ведуча задає питання одній команді з варіантами відповідей, командам треба вибрати правильний варіант відповіді, якщо одна з команд неправильно відповіла – друга має шанс відповісти правильно. За кожен правильний варіант команди мають змогу прикріпити свій листочок на дерево. По закінченню підраховується кількість правильних відповідей. За правильну відповідь – 1 бал.

 1. До державної символіки не належить : 1.Державний прапор; 2. Державний гімн; 3. Державний герб; 4. Державна мова.

 2. Різновид монархії, в якій влада монарха обожнюється, а він визнається божеством : 1. Парламентська монархія; 2. Деспотична монархія; 3. Дуалістична монархія; 4. Теократична монархія.

 3. Система правових норм, які мають загальнообов’язковий характер, встановлюються та охороняються державою : 1. Право; 2. Державний апарат; 3. Влада; 4. Орган держави.

 4. Який із термінів не відноситься до джерел права? : 1. Правовий звичай; 2. Юридичний прецендент; 3. Нормативно-правовий акт; 4. Злочини.

 5. Що не належить до структури норми права? : 1. Гіпотеза; 2. Арешт; 3. Санкція; ;. Диспозиція.

 6. Основний закон держави, що має вищу юридичну силу – це : 1. Постанова; 2. Закон; 3. Конституція; 4. Наказ.

 7. Якої форми не передбачає визначення правової норми? : 1. Граматичної. 2. Систематичної. 3. Умовної. 4. Буквальної.

 8. Політична свобода нації, її територіальна, мовна, культурна самостійність,повноправність у самовизначенні й формуванні власної держави – це : 1. Національний суверенітет. 2. Народний суверенітет. 3. Державний суверенітет. 4. Регіональний суверенітет.

 9. Конкретні життєві обставини, які є підставою для виникнення, зміни та припинення правовідносин : 1. Норми права. 2. Правопорушення. 3.Проступок. 4. Юридичний факт.

 10. Громадянство України не може набути особа, яка : 1. Безперервно проживає на території України протягом останніх п’яти років. 2. Була засуджена в Україні до позбавлення волі за скоєння тяжкого злочину, з якої знята судимість. 3. Має громадянство іншої держави. 4. Вчинила на території іншої держави діяння, яке визвано законодавством України злочином.ІІІ конкурс «Домашнє завдання»

Напередодні команди отримали домашнє завдання : написати «Декларацію прав і свобод класу». Команди виступають зі своїм варіантом «Декларації». Журі колегіально приймає рішення про встановлення оцінки. Найвища оцінка – 7 балів. (Враховується і зміст, і форма написання «Декларації прав і свобод класу».)


ІV конкурс «Гра з ведучою»

Ведуча дає запитання обом командам. На роздуми – 1 хвилина. Першою відповідає команда, яка веде у рахунку. У випадку помилкової відповіді право на відповідь отримує суперник. «Вартість» правильної відповіді – 5 балів.

 1. Хто згідно міжнародно-правових стандартів та законодавства України вважається дитиною? (Кожна людська істота, яка не досягла 18-річного віку, якщо за законом, стосовно цієї дитини, вона не досягає повноліття раніше).

 2. Вам 15 років і ви вирішили заснувати молодіжну організацію «Прихильників ванільно-полуничного морозива». Чи маєте ви на це право? (Так. Закон України «Про об’єднання громадян»).

 3. Коли в Україні було вперше закріплено право на освіту? (1937 р. Конституція УРСР.)

 4. Ви вирішили вступити до навчального закладу. Якими документами вам слід поцікавитися, щоб не було порушено ваше право на освіту, щоб упевнитися у тому, що вибір не буде помилковим, а після багатьох років навчання ви не залишитеся з документом про освіту, яке ніхто не визнає? (Наявність та зміст ліцензії про те, кого має право готувати цей навчальний заклад і за яким спеціальностями.)^ V конкурс капітанів


Капітани команд обмінюються запитаннями. За вірну відповідь капітан «заробляє» 3 бали у скарбничку команди. Капітани задають по одному запитанню.


Підведення підсумків гри.

Після завершення останнього конкурсу ведуча надає слово журі. Члени журі можуть висловити свої враження від гри. Голова журі оголошує загальні підсумки гри та вітає команду-переможця.


dsc01954.jpg


dsc02527.jpg

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconКосенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2
Ведуча оголошує тему гри та повідомляє, що вона приурочена відзначенню чергової річниці схвалення Генеральною асамблеєю ООН конвенції...

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconФрунзенська бібліотека-філія
В найстарішому селі нашого району Агайманах (рік утворення -1807), як і годиться першими відкрили бібліотеку

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconВаша сила віра в себе!
Протягом січня – лютого 2013 року проходив обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2013 року» у номінації «фізика»....

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconЧмсбс бібліотека-філія №2 для дітей Адреса: м. Черкаси, вул. Сумгаїтська, 24/1 Анонс масових заходів на квітень 2012р. (02. 04 — 08. 04)
Літературно-музична година до 170-річчя композитора, педагога, основоположника укр класичної музики Миколи Лисенка

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconХерсонська централізована бібліотечна система бібліотека – філія №21 для дітей «правовий світогляд»
Мета: Сприяти усвідомленню учнями відповідальності за майбутнє країни. Спрямувати пізнавальну активність на самовдосконалення, творчий...

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconХерсонська централізована бібліотечна система бібліотека – філія №21 для дітей «правовий світогляд»
Мета: Сприяти усвідомленню учнями відповідальності за майбутнє країни. Спрямувати пізнавальну активність на самовдосконалення, творчий...

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconКомунальний заклад «Обласна бібліотека для дітей» Черкаської обласної ради
Наталя Забіла, Юрій Збанацький, Платон Воронько, Григір Тютюнник, Всеволод Нестайко, Микола Сингаївський та багато інших. Крім письменників,...

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconПлан заходів з підготовки та відзначення 140-річчя з дня народження Лесі Українки та 100-річчя з часу написання драми-феєрії «Лісова пісня» з 21 по 27 лютого 2011 року
Міський конкурс читців «На шлях я вийшла ранньою весною» (Бібліотека – філія №10)

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconШотівська бібліотека-філія
Преображенській церкві села Шотівки отець Василь Васильович Воїнов освятив Шотівську книгозбірню, яка відкрилася цього дня. На відкриття...

Косенкова Наталя Іванівна Балашівська сільська бібліотека-філія №2 iconДодаток до рішення міської ради від 27. 05. 2009 №41/76 Положення про філію
Згідно з Статутом Луцького підприємства електротранспорту (надалі – Підприємство) в його складі створюється відокремлений підрозділ...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи