Сценарій міського конкурсу icon

Сценарій міського конкурсу
Скачати 88.92 Kb.
НазваСценарій міського конкурсу
Дата конвертації04.04.2015
Розмір88.92 Kb.
ТипСценарій
джерело

Відділ освіти Каховської міської ради

Міський методичний кабінет


СЦЕНАРІЙ

міського конкурсу

Кращий правознавець “


ВЕДУЧА : Шановні гості, вчителі, учні!

Вітаємо вас на міському конкурсі “Кращий правознавець”, присвяченому 50 – річчю прийняття Декларації прав дитини, яка була ухвалена ООН у 1959 році. Декларація мала 10 стислих статей, програмних положень, які закликали батьків, окремих осіб, державні органи, місцеву владу та уряд визнати викладені в ній права, свободи й дотримуватись їх. На основі цієї Декларації 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію прав дитини, яку називають «світовою конституцією прав дитини». Майбутнє кожної людини і людства в цілому залежить від молодого покоління, тому забезпечення прав дітей та їх правовий захист, є основним завданням сучасності.


ВЕДУЧА : Треба юним всього світу

Не сваритись, а дружить.

І по правилах хороших,

По законам треба жить.

ВЕДУЧА : Знання учасниками конкурсу змісту галузей правознавства з кримінального права буде оцінювати шановне журі.

ВЕДУЧА : В конкурсі приймають участь команди учнів 9 – 11 класів загальноосвітніх шкіл (представлення команд). Підтримайте команди, будь ласка, оплесками.

ВЕДУЧА : Перший конкурс “Кримінальне право”. Завдання : дати відповіді на запитання. Максимальна кількість балів – 2.

1.Коли був прийнятий Кримінальний кодекс України ?

(5 квітня 2001 р.)

2. З яких частин складається кримінальне право ?

(Загальна та Особлива частина)

3.Скільки розділів має Загальна частина Кримінального кодексу ?

(15 розділів)

4. Скільки розділів налічує Особлива частина Кримінального кодексу ?

(20 розділів)

5. Назвіть два основні принципи поширення кримінального закону.

(Територіальний принцип і принцип громадянства)

6.Через який проміжок часу набирає чинності закон про кримінальну відповідальність ?

(Через 10 днів з дня його оприлюднення або з певної дати)

7. З якого віку настає кримінальна відповідальність за всі види злочинів ?

(16 років)

ВЕДУЧА : Журі оцінює конкурс «Кримінальне право”.

А ми розпочинаємо ІІ конкурс “ Правознавчі терміни”.

Завдання: дати відповіді на запитання.

Максимальна кількість балів – 2.

1.Система юридичних норм, якими визначаються засади кримінальної відповідальності, встановлюється, які діяння є злочинами та які покарання передбачаються за їх вчинення. Це -…

(Кримінальне право)

2.Передбачене кримінальним кодексом суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом злочину. Це - …

(Злочин)

3.Захід примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає у передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого. Це - … (Покарання)

4. Повне або часткове звільнення від кримінальної відповідальності й покарання певної категорії осіб, винних у вчиненні злочинів. Це - … (Амністія)

5. Вчинення умисного злочину кількома (двома або більше) особами, які діють спільно (узгоджено, спрямовуючи свої зусилля на досягнення єдиного злочинного результату. Це - …

(Співучасть у злочині)

6.Звільнення особи, засудженої за вчинення злочину, від покарання. Це - … (Помилування)

7. Вчинення особою з прямим умислом діяння (дії або бездіяльності), безпосередньо спрямованого на вчинення злочину, якщо при цьому злочин не було доведено до кінця з причин, що не залежали від її волі. Це - … (Замах на злочин)
^

ВЕДУЧА : Журі оцінює конкурс “ Правознавчі терміни”.

ІІІ конкурс “Кримінальне відповідальність неповнолітніх“


Завдання: дати відповіді на запитання.

Максимальна кількість балів – 2.

1. Назвіть мінімальний вік, з якого може настати кримінальність неповнолітніх.

(14 років)

2.Назвіть основні види покарання до неповнолітніх.

(Штраф, громадські роботи, виправні роботи, арешт, позбавлення волі на певний строк)

3. Які види покарань не можуть бути застосовані до неповнолітніх ?

(Обмеження волі та довічне позбавлення волі, конфіскація майна)

4. Назвіть максимальний розмір штрафу для неповнолітнього.

(500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян)

5. Скільки годин призначається неповнолітнім на громадські роботи ?

(Від 30 до 120 годин)

6. Яким може бути строк виправних робіт неповнолітнім ?

(Від 2 місяців до 1 року)

7. Яку спеціальну підставу встановлює Кримінальний кодекс для неповнолітніх ?

(Звільнення від покарання)
^

ВЕДУЧА : Журі оцінює конкурс “Кримінальне відповідальність неповнолітніх“. А ми розпочинаємо ІУ конкурс «Види злочинів»


Завдання: дати відповіді на запитання.

Максимальна кількість балів – 2.

1. Умисне завдання удару, побоїв або вчинення інших насильницьких дій (викручування рук, здушування шиї, виривання волосся), які завдали фізичного болю. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

( Це побої і мордування. Караються від штрафу до позбавлення волі на строк до 5 років)

2. Умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою спонукати потерпілого вчинити дії, що суперечать їх волі. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

(Це катування. Карається позбавлення волі

на строк від 3 до 10 років)

3. Спонукання неповнолітніх до вчинення злочину, до пияцтва, заняття жебрацтвом, азартними іграми. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

( Це втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність. Карається обмеженням волі на строк

до 5років або позбавлення волі на той же строк)

4. Грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Прояви безсоромності, знущання над іншими людьми, застосування насильства, зрив масового заходу. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

(Хуліганство. Залежно від характеру хуліганських дій : у виді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешту на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років, позбавлення волі на строк до 7 років)

5. Експлуатація, вчинена до дітей у використанні їхньої праці з метою отримання прибутку або якщо вона спричинила істотну шкоду для здоров’я, фізичного розвитку або освітнього рівня дитини. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

(Це експлуатація дітей. Карається від арешту на строк до 6 місяців до позбавлення волі на строк до 5 років).

6. Продаж, інша оплатна передача людини, передачі іншій особі з метою сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, втягнення в злочинну діяльність, залучення в боргову кабалу. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

(Це торгівля людьми. Карається позбавленням волі на строк від 3 до 15 років з конфіскацією майна).

7. Умисне протиправне заподіяння смерті іншій людині. Який це кримінально караний злочин і як це діяння карається ?

(Умисне вбивство. Карається позбавленням волі на строк від 7 до 15 років або від 10 до 15 років, або довічним позбавленням волі).

ВЕДУЧА : Журі оцінює конкурс «Види злочинів”.

П’ятий конкурс “Конкретна ситуація”. Завдання : дати відповіді на запитання. Максимальна кількість балів – 2.

1. Під час суперечки з однокласником Лубенко Василь 1992 року народження, погрожував йому фізичним насильством. Міліціонер, що в цей час проходив мимо, затримав Лубенка і доставив його у відділ міліції. Який це кримінально караний злочин і як він карається ?

(Погроза вчинити фізичне насильство - це хуліганство (злочини проти громадського порядку та моральності). Карається залежно від характеру хуліганських дій : у виді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, арешту на строк до 6 місяців, обмеження волі на строк до 5 років, позбавлення волі на строк до 7 років).

2. Громадянин Злотник Віктор Іванович звинувачується у скоєнні хуліганських дій щодо потерпілого Солоного Олексія Петровича. Підсудному загрожує від 3 до 8 років ув’язнення в колонії посиленого режиму. Злотник просить суд пом’якшити вирок, мотивуючи це тим, що на момент скоєння злочину він перебував у стані сильного алкогольного сп’яніння і не тямив, що робить. Чи послужить цей аргумент на користь підсудного ?

( Ні, навпаки – злочини, скоєні у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, караються ще суворіше).

3. Громадянин Степанченко Олег, 1996 року народження, був затриманий в цьому році за те, що побив вуличні ліхтарі та 2 вікна у будинку по вулиці Будівельників. Чи буде Степанченко Олег притягнутий до кримінальної відповідальності ?

(Ні. Людина кримінально відповідальна лише з 14 років, а Степанченку на момент скоєння злочину було лише 13).

4. Двоє хлопців під заохочувальні крики однокласників зчепились, як ті півні. Фізично дужчий Толя швидко поклав Сергія «на лопатки». Цим би й закінчилось, якби Толя ще й словом не вразив поверженого, що викликало глузливий сміх однокласників. У припливі ненависті Сергій схопив гострий камінець і пожбурив услід кривдникові, який саме оглянувся. Камінь попав прямо в око… Після довгого і безуспішного лікування Анатолій залишився однооким. Який це кримінально караний злочин і як він карається ?

( Це тяжкі тілесні ушкодження (злочин проти життя та здоров’я особи). Карається позбавленням волі від 5 до 10 років).

5. Учні 11 класу Микола та Денис пізно ввечері перестріли на вулиці Андрія і, погрожуючи ножем, відібрали у нього годинник, мобільний телефон та гроші. Який це кримінально караний злочин і як він карається ?

( Це розбій – напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаним із насильством (злочин проти власності). Карається з урахуванням характеру і ступеня суспільної небезпеки).

6. Громадянин Сидоров Євген Олександрович давав неповнолітньому Леоніду невеликі кишенькові гроші на власні потреби, а потім умовляннями та погрозами спонукав систематично просити гроші у сторонніх осіб. Який це кримінально караний злочин і як він карається ?

(Це втягування неповнолітнього у злочинну діяльність (злочини проти громадського порядку та моральності). Карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавлення волі на той же строк).

7. Громадянин Вигодов Олександр, сказавши малолітній Оксані, що проведе її до бабусі, яка чекає у сквері, повів дівчинку у підвал будинку. Закрив її там і тримав декілька днів, поки не знайшла міліція. Який це кримінально караний злочин і як він карається ?

( Це викрадення людини (злочин проти волі, честі, і гідності особи). Карається обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на строк від 3 до 10 років).

ВЕДУЧА : Журі оцінює конкурс «Конкретна ситуація”.

А ми розпочинаємо останній ^ УІ конкурс – “ Конкурс капітанів “

Завдання : дати відповіді на запитання.

Максимальна кількість балів – 2.

1. Які функції виконує кримінальне право ?

(Регулятивну, охоронну, виховну, превентивну)

2. Яка сукупність ознак характерна для злочину ?

(Суспільна небезпека, винність,

протиправність, кримінальна караність, суб’єкт злочину)

3. Назвіть види злочинів залежно від ступеня тяжкості.

(Злочини невеликої тяжкості, злочини середньої тяжкості, тяжкі злочини, особливо тяжкі злочини)

4. Назвіть види співучасників злочину залежно від функціональної ролі.

(Виконавець, організатор, підбурювач, пособник)

5. Назвіть примусові заходи виховного характеру, які застосовує суд до неповнолітніх.

(1). Застереження. 2).Обмеження дозвілля і встановлення особливих вимог до поведінки неповнолітнього. 3).Передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання. 4).Покладення на неповнолітнього, який досяг 15 – річного віку і має майно, кошти або заробіток, обов’язку відшкодування заподіяних майнових збитків. 5). Направлення неповнолітнього до спеціальної навчально – виховної установи для дітей і підлітків з метою її виправлення, але на строк, що не перевищує 3 років).

6. Назвіть корисливі злочини проти власності.

(Крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, шахрайство)

7. Назвіть умови звільнення судом від кримінальної відповідальності.

(1). Дієве каяття. 2). Примирення винного з потерпілим. 3).Передача на поруки. 4). Зміна обстановки. 5). Закінчення строків давності. 6). Застосування до неповнолітнього примусових заходів виховного характеру).

ВЕДУЧА : Журі оцінює “ Конкурс капітанів“ та

визначає переможців нашого конкурсу.

ВЕДУЧА : Оргкомітет міського клубу правових знань «Підліток»

пропонує вам для перегляду фільм.

ВЕДУЧА : Слово для підведення підсумків міського конкурсу “Кращий правознавець “ та нагородження переможців надається голові журі, начальнику відділу освіти.

ВЕДУЧА : Закінчується наша зустріч. І хоч у нас був конкурс, я гадаю, що сьогодні немає переможців і переможених, бо тема нашого змагання актуальна для всіх присутніх у цьому залі. Думаю, що знання, які ви здобули, стануть вам у пригоді, допоможуть вам у житті.

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Сценарій міського конкурсу iconСценарій конкурсу «Міс школярка 2011»
Звучить музика На заднику різнокольорові зірки, стільки, скільки учасниць конкурсу

Сценарій міського конкурсу iconСценарій Свята вшанування учасників ІІ (обласного) туру Всеукраїнського конкурсу “Учитель року — 2012”
Святково прибрана сцена: Державний прапор України, емблема конкурсу, гасло-вітання, кошик з квітами. У перших рядах зали учасники...

Сценарій міського конкурсу iconСценарій конкурсу професійної майстерності "секретний покупець"
Демонстрація фотослайдів. “Сторінки альманаху конкурсу професійної майстерності продавця”

Сценарій міського конкурсу iconСценарій міського конкурсу
Декларації 20 листопада 1989 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Конвенцію прав дитини, яку називають «світовою конституцією прав...

Сценарій міського конкурсу iconПоложення «Про організацію та проведення Другого міського конкурсу соціальної реклами» Луцький міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Волинський прес-клуб Асоціація рекламістів Волині
Це Положення застосовується при проведенні міського щорічного конкурсу соціальної реклами (далі за текстом – Конкурс)

Сценарій міського конкурсу iconСценарій районного конкурсу дитячих хорів «Співаймо разом»
Мирний Р.І., викладач спеціалізації «Народне пісенне мистецтво» Олександрійського училища культури

Сценарій міського конкурсу iconПоложення про конкурс молодих письменників " Індиґо" Положення про проведення Сумського міського конкурсу молодих письменників «Індиґо»
Положення про проведення Сумського міського конкурсу молодих письменників «Індиґо» (далі Конкурсу), спрямованого на учнів середніх...

Сценарій міського конкурсу iconРозпорядження міського голови від № Кошторис витрат на заходи щодо відзначення переможців другого міського конкурсу соціальної реклами: №з/п Назва Кількість, шт Сума
Кошторис витрат на заходи щодо відзначення переможців другого міського конкурсу соціальної реклами

Сценарій міського конкурсу iconРозпорядження міського голови від № Кошторис витрат на заходи щодо відзначення переможців ІІІ міського конкурсу соціальної реклами: №з/п Назва Кількість, шт Сума

Сценарій міського конкурсу iconРозпорядження міського голови м. Суми
Про внесення змін до розпорядження міського голови від 14. 02. 2012 №86-р «Про проведення міського конкурсу-фестивалю дитячої творчості...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи