Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради icon

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради
Скачати 47.86 Kb.
НазваПояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради
Дата конвертації25.11.2012
Розмір47.86 Kb.
ТипПояснювальна записка
джерело
1. /програма соц_альн_ аптеки/ДОДАТОК ь 3.doc
2. /програма соц_альн_ аптеки/ДОДАТОК ь 5 Вимоги до бренду прим_щень.doc
3. /програма соц_альн_ аптеки/Додаток 1.doc
4. /програма соц_альн_ аптеки/Додаток 2.doc
5. /програма соц_альн_ аптеки/Додаток 4.doc
6. /програма соц_альн_ аптеки/Доручення робоча група.doc
7. /програма соц_альн_ аптеки/О Б Л А С Н А П Р О Г Р А М А правка 05 12 2011.doc
8. /програма соц_альн_ аптеки/Пояснювальна записка.doc
9. /програма соц_альн_ аптеки/СОЦИАЛЬНИ АПТЕКИ _ п_вр 2012 р.doc
Напрями реалізації обласної програми створення мережі аптечних закладів
Вимоги до стандартів торгової марки
Розпорядження голови облдержадміністрації про розроблення програми Розробник програми Управління охорони здоров’я Кіровоградської облдержадміністрації Співрозробники програми
Ресурсне забезпечення обласної програми створення мережі аптечних закладів
Заходи обласної програми створення мережі аптечних закладів
Перший заступник голови кіровоградської обласної державної адміністрації
Програма створення мережі аптечних закладів
Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради
3 аптеки пат ліки КіровоградщиниПояснювальна записка

до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради

шостого скликання “Про затвердження обласної програми створення мережі аптечних закладів “Соціальна аптека Кіровоградщини” на 2012-2013 роки”


1. Обґрунтування необхідності прийняття рішення обласної ради


Обласна програма створення мережі аптечних закладів “Соціальна аптека Кіровоградщини” на 2012 – 2013 роки (далі Програма) розроблена на виконання положень ст. 49 Конституції України “Про право громадян на охорону здоров’я та медичну допомогу”, ст. ст. 6,7,8, Закону України “Основи Законодавства України про охорону здоров’я”, Національного плану дій на 2011 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава” (Указ Президента України від 27 квітня 2011 року №504) та обласної програми “Центральний регіон - 2015” з метою створення мережі аптечних закладів соціального спрямування.

На даний час в області існує проблема щодо забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення малозабезпечених верств населення за цінами з обмеженою націнкою.

За даними моніторингу цін на ринку лікарських засобів та виробів медичного призначення встановлено, що середня націнка на вказану фармацевтичну продукцію в аптечних закладах області сягає від 10% до 40%. Націнка на медикаменти, ціни на які регулюються Державою, сягає до 25%.

Економічне обґрунтування діяльності аптечних закладів доводить, що не збиткове їх функціонування можливе за умови, якщо націнка на фармацевтичну продукцію є не нижчою ніж 15%.

Соціальне спрямування діяльності аптек передбачає функціонування за умови проведення націнки на фармацевтичну продукцію до 10% від закупівельної ціни на вітчизняну продукцію та 20% – на продукцію закордонного виробництва. Певні збитки від такої діяльності можливо компенсувати за рахунок дотації відповідних місцевих бюджетів, орендних відносин, збільшення товарообігу, роботи безпосередньо з товаровиробниками або дистрибуторами.

Торгову марку “Соціальна аптека Кіровоградщини” зареєстровано у 2011 році з метою створення аптечної мережі “Соціальна аптека Кіровоградщини” для зменшення соціальної напруги щодо медикаментозного забезпечення малозабезпечених верств населення за доступними цінами.

Дія Програми орієнтована на категорії громадян, які потребують державної підтримки, координації зусиль усіх органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, але за різних причин не підпадають під дію законів про пільгове медикаментозне забезпечення.

Забезпечення населення області медикаментами за зниженими цінами дасть змогу відчутно поліпшити його соціальний захист.

2. Мета і завдання прийняття рішення обласної ради


Метою прийняття рішення обласної ради є поліпшення соціального захисту населення області шляхом врегулювання питання щодо його забезпечення медикаментами за зниженими цінами у мережі аптечних закладів соціальної направленості.

Основні завдання:

створення мережі аптечних закладів соціальної направленості на території Кіровоградської області, які будуть працювати за стандартами торгової марки “Соціальна аптека Кіровоградщини”, що дасть змогу забезпечувати населення області медикаментами за цінами, наближеними до оптових;

забезпечення можливості суб’єктам господарювання, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та виробів медичного призначення на території області (приватним, комунальним фармацевтичним підприємствам) за договорами оренди або суборенди в лікувально-профілактичних закладах області на умовах договору франчайзингу виконання стандартів затвердженої торгової марки “Соціальна аптека Кіровоградщини”.


3. Основні положення проекту рішення обласної ради


Проект рішення обласної ради відображає механізм врегулювання питання щодо забезпечення населення області медикаментами за зниженими цінами у мережі аптечних закладів соціальної направленості та систему контролю виконання даного рішення обласної ради.


4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання


Проект рішення обласної ради повністю відповідає основним принципам державної політики у сфері охорони здоров’я.

Координація заходів, передбачених рішенням обласної ради, покладається на управління охорони здоров’я облдержадміністрації.

Контроль за реалізацією заходів, передбачених рішенням обласної ради, здійснюватиме управління охорони здоров’я облдержадміністрації та постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров'я, дитинства та материнства.


5. Фінансово-економічне обгрунтування


Джерелами фінансування заходів цієї програми є кошти місцевих бюджетів області, власні кошти суб'єктів господарювання, які будуть задіяні у формуванні мережі аптечних закладів “Соціальна аптека Кіровоградщини”, та інші джерела інвестування, не заборонені чинним законодавством.

Реалізація заходів програми щодо формування мережі аптечних закладів “Соціальна аптека Кіровоградщини” на базі КП “Кіровоградфармація” буде здійснюватися за рахунок коштів обласного бюджету, на що передбачається спрямувати у 2012-2013 роках 1020,0 тис. грн. (по 510,0 тис. грн. щорічно), коштів районних бюджетів у сумі 505,0 тис.грн. (у 2012 році – 345,0 тис.грн., 2013 році – 160,0 тис.грн.) та коштів за рахунок інших джерел фінансування у сумі 200,0 тис. грн. у 2012 році, які будуть передаватися до обласного бюджету у вигляді відповідних субвенцій для співфінансування створення КП “Кіровоградфармація” аптечних пунктів соціальної аптеки.


6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття рішення обласної ради


Прийняття рішення обласної ради дасть змогу відкрити та забезпечити функціонування аптечних закладів соціальної направленості на території Кіровоградської області, які будуть працювати за стандартами торгової марки “Соціальна аптека Кіровоградщини”, що дасть змогу забезпечити населення області медикаментами за цінами, наближеними до оптових і, як наслідок, – підвищити доступність, якість та ефективність медичної допомоги населенню області.


У газеті Кіровоградської обласної ради та Кіровоградської обласної державної адміністрації «Народне слово» від ________ № __опубліковано оголошення про внесення обласною державною адміністрацією на чергову сесію обласної ради, яка відбудеться 28 грудня 2011 року, проекту рішення обласної ради “Про затвердження обласної програми “Соціальна аптека Кіровоградщини” на 2012 – 2013 роки із зазначенням, що повний текст вищевказаного рішення розміщено у рубриці «Доступ до публічної інформації» офіційного веб-сайту обласної державної адміністрації 29 листопада 2011 року.


Начальник управління охорони

здоров’я облдержадміністрації М. Бенет


29 листопада 2011 рокуДодати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення Про внесення змін до рішення міської ради
Пояснювальна записка до проекту рішення «Про внесення змін до рішення міської ради від 24. 12. 2012 №8 «Про Програму економічного...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення міської ради Про внесення змін до рішення міської ради
Пояснювальна записка до проекту рішення міської ради «Про внесення змін до рішення міської ради від 24. 12. 2012 року №9 «Про бюджет...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 26. 12. 2008 №23-25/V «Про програму приватизації об’єктів обласної комунальної власності на 2009 рік»
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада в и р і ш и л а

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconРішення від 27 червня 2007 року №157 м. Новоукраїнка Про участь районної ради в реалізації проекту Кіровоградської обласної ради
Взяти участь на правах організації-партнера в реалізації проекту Кіровоградської обласної ради «Запровадження стандартів професійної...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення сесії обласної ради з питання
З метою поліпшення організації життєдіяльності закладу, створення безпечних умов перебування вихованців та своєчасного надання їм...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 10. 04. 2009 №26-27/V «Про передачу, прийняття та списання майна обласної комунальної власності»
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи звернення Черкаської районної ради, обласна...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення обласної ради «Про внесення змін до рішення обласної ради від 31. 10. 2008 №22-14/V «Про передачу, прийняття, реалізацію та списання майна обласної комунальної власності»
України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення обласної ради від 10. 11. 2006 №5-1/V „Про управління об’єктами обласної...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення Шполянської районної ради
Районна державна адміністрація направляє для розгляду на наступній сесії Програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення сесії Запорізької міської ради
«Про об’єднання житлових приміщень №№1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 та допоміжних приміщень в комунальну квартиру №1 у гуртожитку для малих...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення обласної ради «Про передачу та списання майна обласної комунальної власності»
Проект рішення обласної ради «Про прийняття, передачу та списання майна обласної комунальної власності» підготовлено на підставі...

Пояснювальна записка до проекту рішення дванадцятої сесії Кіровоградської обласної ради iconПояснювальна записка до проекту рішення сесії районної ради „Про безоплатну передачу транспортних засобів
Теремнівська, 100, с. Липини, Луцького району, тел.( 0332) 253 775,тел./факс 250 353

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи