Технологій оцінювання якості освіти icon

Технологій оцінювання якості освіти
НазваТехнологій оцінювання якості освіти
Сторінка1/5
Дата конвертації25.11.2012
Розмір0.93 Mb.
ТипДиплом
джерело
  1   2   3   4   5
1. /Зб_рник_2012.docТехнологій оцінювання якості освіти


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ

ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО


ОБЛАСНИЙ НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР СУЧАСНИХ

ТЕХНОЛОГІЙ ОЦІНЮВАННЯ ЯКОСТІ ОСВІТИ


Зовнішнє НЕЗАЛЕЖНЕ оцінювання-2012


Кіровоград

2012
ББК 74.00

З 78


Зовнішнє незалежне оцінювання-2012 / За заг. ред. к.п.н. А.А.Кендюхової. – Кіровоград: Видавництво КОІППО імені Василя Сухомлинського, 2012. – 116 с.


У виданні представлено матеріали організації та проведення процедури ЗНО у 2012 році та його результати в Кіровоградській області.

Інформація може бути корисною працівникам відділів, управлінь освіти райдержадміністрацій, міських рад, методичних служб, керівникам загальноосвітніх навчальних закладів, учителям, які викладають базові дисципліни в основній та старшій школі, для аналізу отриманої інформації, організації та проведення відповідної роботи з педагогічними кадрами, батьками та учнями в межах окреслених питань.


Авторський колектив:

розробка аналітичних матеріалів – Корж Л.Ф.,

Бутенко Л.М.,

Черненко О.С.,

Зукурова Л.Р.


підготовка статистичних матеріалів – Бутенко Л.М.,

Зукурова Л.Р.,

Черненко О.С.


Відповідальна за випуск – Корецька Л.В.


© КОІППО, 2012

Передмова


Зовнішнє незалежне оцінювання є успішною освітньою реформою, що дає змогу об'єктивно та неупереджено оцінити рівень навчальних досягнень осіб, які здобули повну загальну середню освіту і виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України.

Зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року відбулося завдяки незмінній підтримці та постійній увазі керівництва Кіровоградської облдержадміністрації, райдержадміністрацій та місцевих рад, управління освіти і науки облдержадміністрації, працівників Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Щиро дякуємо за професіоналізм, організованість і витримку тим, хто сприяв організації та проведенню зовнішнього незалежного оцінювання, відповідав за роботу пунктів реєстрації та тестування у районах і містах області; залученим педагогічним працівникам, які працювали у період усіх сесій тестування; а також учасникам тестування. За Вашого сприяння ми змогли створити всім абітурієнтам рівні та сприятливі умови проходження ЗНО-2012 в пунктах тестування, тим самим забезпечивши для них рівні умови вступу до вищих навчальних закладів.

Зовнішнє незалежне оцінювання відбулося на високому рівні, що відзначили громадські спостерігачі та державні інспектори, які здійснювали контроль за проведенням ЗНО-2012.

Колектив Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського висловлює щиру вдячність:

 • управлінню освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації, управлінням (відділам) освіти міст та районів Кіровоградської області;

 • керівникам та працівникам вищих навчальних закладів;

 • педагогічним працівникам, залученим до ЗНО в якості уповноважених осіб Українського центру оцінювання якості освіти, відповідальних за пункти тестування, помічників відповідальних за пункти тестування, старших інструкторів, інструкторів, чергових, екзаменаторів;

 • працівникам закладів охорони здоров’я;

 • працівникам Укрпошти;

 • працівникам Служби Державної Охорони;

 • працівникам органів внутрішніх справ;

 • представникам громадських організацій.

ЗМІСТ


Вступ……………………………………………………….………….……….. 5


І. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ

ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ


1.1. Нормативно-правове забезпечення ЗНО – 2012………….………..……… 7

1.2. Інформаційно-розяснювальна робота………………….…………….….… 7

1.3. Апробація тестових завдань………………………………………………… 10

1.4. Проведення пробного тестування…………………………..……………… 11

1.5. Навчально-методична підготовка залучених працівників……..…………. 13

1.6. Громадське спостереження та державний контроль…………….……..…. 15

1.7. Реєстрація осіб, які виявили бажання пройти

зовнішнє незалежне оцінювання………………………….………..…….… 16

1.8. Організація та проведення основної сесії зовнішнього

незалежного оцінювання……………………………..……….……….…… 20

1.9. Здійснення перевірки тестового завдання

з відкритою частиною…………………………………….……..……..……. 22

1.10. Найвищі результати ЗНО……………………………….…………….…… 22


ІІ. РЕЗУЛЬТАТИ ЗНО-2012 В КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ

(Статистичні матеріали)


2.1. Зведені дані результатів ЗНО-2012 в Кіровоградській області…………... 24

2.2. Регіональні дані ЗНО-2102 (середні показники)………………………….. 25

2.3. Результати ЗНО-2012 по районах та містах області

(середній показник)……………………………………………………….…. 29

2.4. Результати зовнішнього незалежного оцінювання

за місцем проживання абітурієнтів………………….…………………….. 74

2.5. Результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників

загальноосвітніх навчальних закладів та закладів нового типу…….……. 98

2.6. Результати зовнішнього незалежного оцінювання випускників

загальноосвітніх шкіл-інтернатів…………………….………………..……104


Висновки…………………………………….…………….….……………...113


Вступ

На сьогодні зовнішнє незалежне оцінювання є дієвим інструментом оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів. Його незалежність, об’єктивність і прозорість забезпечує рівні умови всім учасникам тестування та сприяє інтеграції України в європейський освітній простір.

У 2012 році зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які виявили бажання вступити до вищих навчальних закладів освіти, розпочалося 15 травня та завершилося 22 червня (основна сесія – з 15 травня до 7 червня; додаткова сесія – з 18 до 22 червня) у межах термінів, визначених Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України).

Зовнішнє оцінювання-2012 проводилося за технологічною схемою та методикою, що були успішно апробовані в попередні роки й підтвердили свою ефективність. Серед новацій, спрямованих на вдосконалення процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання, слід виокремити такі:

 • використання в пунктах тестування сертифікованих технічних засобів для здійснення контролю за дотриманням процедури проведення зовнішнього незалежного оцінювання;

 • внесення певних змін до специфікацій тестів;

 • надання учасникам зовнішнього незалежного оцінювання можливості скласти тести не більше як із чотирьох навчальних предметів;

 • проведення першими тестувань з предметів, для проходження яких зареєструвалася найменша кількість осіб;

 • організацію державного контролю за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання.

З метою вдосконалення системи зовнішнього незалежного оцінювання до порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році УЦОЯО внесені зміни за кількома напрямами:

 • посилення контролю за використанням абітурієнтами під час виконання тестових робіт технічних засобів зв’язку, пристроїв зчитування, оброблення, збереження, відтворення інформації, рукописних або друкованих матеріалів;

 • поліпшення змістового наповнення тестових завдань, внесення змін до специфікацій тестів з окремих предметів;

 • удосконалення системи оцінювання тестових завдань на встановлення правильної послідовності та тестових завдань із розгорнутою відповіддю (з іноземних мов).

 • зменшення кількості навчальних предметів (із п’яти до чотирьох), із яких учасники зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року мали можливість скласти тести, дозволило підвищити явку зареєстрованих на тестування з усіх предметів.

Важливу роль у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року було відведено інформаційно-роз’яснювальній кампанії, що охоплювала всі його етапи.

У Кіровоградській області зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року відбулося успішно, з дотриманням вимог, установлених нормативними документами. Кожен з етапів зовнішнього незалежного оцінювання здійснено у визначені терміни. Цього результату вдалося досягти завдяки конструктивній взаємодії Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти, управління освіти і науки Кіровоградської ОДА, вищих та загальноосвітніх навчальних закладів регіону.

В області було створено 29 пунктів тестування, серед них: на базі вищих навчальних закладів – 4, загальноосвітніх навчальних закладів – 25 (у 8 адміністративно-територіальних одиницях). Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання зареєструвалося 7473 учасники.

Як цьогорічний позитивний досвід слід відзначити скорочення кількості навчальних предметів, які могли обрати абітурієнти для складання тестів, та певні зміни в графіку проведення зовнішнього незалежного оцінювання (тестування розпочалося з менш масових предметів), що зумовило підвищення явки абітурієнтів на тестування з усіх предметів.

З метою забезпечення не лише відкритості та прозорості проведення зовнішнього незалежного оцінювання, але й контролю за дотриманням вимог до процедури об’єктивного визначення рівня знань абітурієнтів у процесі тестування в 2012 році організовано державний контроль за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України в ролі державних інспекторів було залучено членів приймальних комісій вищих навчальних закладів.

У зв’язку з активним використанням сучасних інформаційних технологій нагальною потребою під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року стало застосування в пунктах тестування металодетекторів та відеоспостереження. З метою створення рівних умов для всіх учасників зовнішнього незалежного оцінювання слід запровадити таку форму контролю за дотриманням процедури тестування.

Зовнішнє незалежне оцінювання 2012 року в Кіровоградській області організовано без порушень процедури проведення та апеляційних заяв, що забезпечило прозорість, об’єктивність та неупередженість оцінювання знань від будь-яких чинників (педагогів, посадовців, батьків, інших суб’єктів чи обставин).


І. ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ


1.1. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗНО – 2012

Підготовка та проведення зовнішнього незалежного оцінювання здійснювалися відповідно до вимог чинних законодавчих та нормативних актів України.

Накази Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України:

- від 09.08.2011 р. №946 «Про зовнішнє незалежне оцінювання навчальних досягнень осіб, які виявили бажання вступати до вищих навчальних закладів України в 2012 році»;

- від 03.11.2011 р. №1254 «Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних закладів системи загальної середньої освіти в 2012 році»;

- від 25.11.2011 р. №1354 «Про затвердження Положення про громадське спостереження за проведенням зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників загальноосвітніх навчальних закладів».

Накази Українського центру оцінювання якості освіти:

- від 17.10.2011 р. №92 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році»;

- від 30.01.2012 р. №10 «Про затвердження документів, що регламентують роботу пунктів тестування в 2012 році».

Спільний наказ Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти та управління освіти і науки Кіровоградської обласної державної адміністрації від 12.12.2011 р. №502 «Про організацію та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2012 році в Кіровоградській області».

Наказ управління освіти і науки Кіровоградської державної адміністрації від 21.02.2012 р. №67 «Про проведення апробації тестових завдань».


1.2. Інформаційно-роз'яснювальна робота


Мета: забезпечити педагогічну та батьківську громадськість повним обсягом інформації щодо особливостей проведення зовнішнього незалежного оцінювання; роз’яснити значення та роль кожного етапу ЗНО для подальшого вступу до ВНЗ України.

Завдання: ознайомлення абітурієнтів із програмами зовнішнього незалежного оцінювання з різних навчальних предметів, зразками тестових завдань, роз’яснення актуальних питань, пов’язаних із процесом тестування, реєстрації, суті пробного тестування та ін.

З 25 жовтня по 11 листопада 2011 року проведено зональні зустрічі: для працівників РМК (НМЦ), керівників загальноосвітніх навчальних закладів, класних керівників, учителів-предметників, учнів, батьків та представників засобів масової інформації У зональних зустрічах, що проходили на базі 3 міст – Кіровограда, Олександрії, Світловодська – та 6 районів: Добровеличківського, Долинського, Маловисківського, Новоукраїнського, Новомиргородського, Ульяновського, взяли участь 4430 осіб (учні – 3407, батьки – 435, представники ЗМІ – 7, вчителі – 431, керівники ЗНЗ – 150).

Для 7763 учнів 11-х класів організовано та проведено уроки ЗНО з використанням різних форм проведення пропонованого заходу: уроки-практикуми, уроки-семінари, круглі столи, лекції, бесіди, батьківські збори, класні години, практичні заняття, уроки-презентації, рольові ігри, тренінги (16.01 – 02.02.2012 р.).


Кількість учасників зональних зустрічей та уроків ЗНО


№ з/п

Назва заходу

2010/2011 н.р.

2011/2012 н.р.

Кількість учнів, які взяли участь

Кількість учнів, які взяли участь

1

Зональні зустрічі

1078

3407

2

Уроки ЗНО

3269

7763


У відділах (управліннях) освіти та у загальноосвітніх навчальних закладах оформлено інформаційні куточки (стенди) щодо реєстрації для участі в тестуванні, особливостей проведення ЗНО, технічних характеристик тестів, умов вступу до вищих навчальних закладів України у 2012 році, розміщені рекомендації з підготовки учасників, графік проведення консультацій, контактна інформація тощо.

Організовано зустрічі, семінари-навчання, тренінги для майбутніх абітурієнтів та педагогічних працівників (на базі ЗНЗ Бобринецького, Долинського, Знам’янського, Компаніївського, Новомиргородського, Новоукраїнського, Устинівського, Онуфріївського районів).

Проведено батьківські збори (разом з учнями) щодо ознайомлення з правами та обов’язками учасників тестування, графіком проведення ЗНО, особливостями ЗНО-2012 у загальноосвітніх навчальних закладах області.

Проведено наради, засідання методичних об'єднань учителів, семінари з питань підготовки, організації зовнішнього незалежного оцінювання 2012 року, реєстрації учасників, специфікації тестів.

Надання консультацій абітурієнтам у пунктах реєстрації, створених на базі відділів (управлінь) освіти, районних методичних кабінетів, загальноосвітніх навчальних закладів (консультування відбувалося також у телефонному режимі).

У місцевих періодичних виданнях надруковані виступи та статті:

  • «На порядку денному підготовка до тестування» («Слово і час» від 01.11.2011 №88 (10276) (Ульяновський район);

 • «Вища освіта – дорога в майбутнє» («Долинські новини» від 08.11.2011 №92);

 • «Пробне тестування – запорука успіху під час проведення ЗНО-2012» («Сільський вісник» від 12.11.2011) (Олександрійський район);

  • «Готуємося до ЗНО 2012 року» («Новомиргородщина» від 19.11.2011);

 • «З Новим роком, з новим ЗНО!» («Вечірня газета» від 06.01.12 №2 (1242). (м.Кіровоград).

 • «ЗНО-2012: Особливості проходження тестування» («Долинські новини» від 07.01.2012 №1-2);

 • «Незабаром ЗНО-2012» («Знам’янські вісті» від 21.01.2012);

 • «До уваги майбутніх абітурієнтів» («Новомиргородщина» від 21.01.2012 №3);

 • «Пробне тестування – генеральна репетиція», «Увага – розпочалася реєстрація», «Абітурієнтам» (газета «Слово і час», січень 2012) (Ульяновський район);

 • «Встигни зареєструватися на ЗНО! Реєстрація до 20 лютого 2012 року» («Гайворонські вісті» від 14.02.2012).

У районних газетах «Новгородківські вісті», «Гайворонський кур'єр», «Гайворонські вісті», «Вісті Світловодщини» висвітлювалися питання ЗНО-2012.

На місцевому радіо та телебаченні проходили тематичні та інформаційні передачі щодо організації та проведення ЗНО – 2012:

 • 05.01.2012 р. – виступ начальника відділу освіти Долинської районної державної адміністрації О.В.Гадірової;

 • з 25 по 27 січня 2012 р. – оголошення про проведення ЗНО у 2012 році на радіо «Сільські вісті» (Знам'янський район);

 • 31.01.2012 р. – телепередача за участю начальника управління освіти, молоді та спорту Олександрійської міської ради Л.М.Димкової, методиста науково-методичного центру Л.Г.Хейнолайнен;

 • 10.02.2012 р. – виступ на радіо заступника директора КОІППО А.А.Кендюхової (облдержтелерадіокомпанія);

 • 11.04.2012 р. – виступ заступника директора КОІППО А.А.Кендюхової (облдержтелерадіокомпанія, телепрограма «З перших вуст»);

 • 26.04. 2012 р. – виступ на радіо заступника директора КОІППО А.А.Кендюхової (облдержтелерадіокомпанія, телепрограма «Новини дня «Гість студії»).


Розміщено інформаційні матеріали про ЗНО на сайтах:

 • Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського (оголошення, нормативні документи, методичні матеріали щодо організації та проведення ЗНО – http://monitoring.koippo.kr.ua);

 • управління освіти Кіровоградської міської ради (нормативна база ЗНО – 2012, відомості для майбутніх абітурієнтів – www.osvita.edukit.kr.ua);

 • відділу освіти Добровеличківської районної державної адміністрації (матеріали до уроку ЗНО – 2012, порядок проведення ЗНО – http://vodv.at.ua);

 • відділу освіти Новоукраїнської районної державної адміністрації (характеристики тестів, календарний план ЗНО – http://www.novoukr-osvita.kr.ua);

 • відділу освіти м.Знам'янки (стаття «Реєстрація осіб для участі в ЗНО-2012», інформація щодо роботи консультаційних пунктів, рекомендації для абітурієнтів та батьків щодо підготовки до ЗНО – http://znamosvita.at.ua) тощо.

З метою популяризації основних питань ЗНО серед загальноосвітніх та вищих навчальних закладів області було розповсюджено тематичні плакати для учасників ЗНО, календарі, пам'ятки та листівки.

На допомогу відповідальним за організацію ЗНО в районних (міських) відділах (управліннях) освіти, відповідальним за пункти тестування, уповноваженим особам видано для користування «Інформаційно-методичний збірник для організаторів пробного ЗНО» та «Збірник нормативно-правових актів, що регламентують порядок роботи пунктів тестування, для проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році»; підготовлено диск з інформаційно-методичними матеріалами (нормативно-правові акти, мережа консультаційних пунктів, умови прийому до ВНЗ у 2012 році тощо).


Поліграфічна продукція з організації ЗНО в 2012 році


з/п

Тип продукції

Кількість

1

Інформаційний бюлетень

9000

2

Інформаційний плакат

646

3

Календар

835

4

Інформаційна листівка

12517

5

Інформаційно-методичний збірник для організаторів пробного ЗНО

165

6

Збірник нормативно-правових актів ЗНО – 2012

100
Всього

232631.3. Апробація тестових завдань

(28.02. – 12.03.2012 року)


Мета: наповнення банка Українського центру оцінювання якості освіти якісними тестовими завданнями.

Завдання: підготовка випускників до роботи з тестовими завданнями в умовах, наближених до сесій ЗНО.

Апробацію тестових завдань із предметів ЗНО (з української мови і літератури, історії України, математики, фізики, хімії, біології, географії, іноземних мов (англійської, німецької) було проведено на базі 14 загальноосвітніх навчальних закладів Кіровоградської області в 5 адміністративних одиницях за участю 450 випускників ЗНЗ відповідно до розподілу ОРЦОЯО. З них 285 учнів загальноосвітніх навчальних закладів міст Кіровограда й Олександрії та 165 учнів загальноосвітніх навчальних закладів Новомиргородського, Олександрівського та Новгородківського районів.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах області були створені належні умови: внесені зміни до режиму роботи закладів, визначені аудиторії, сформовані списки учасників тестування, організовано чергування вчителів та медичного працівника. Тестування відбулося без порушень та згідно з регламентом.


1.4. проведення пробного Тестування

(24.03. та 31.03. 2012 р.)


Мета: підготовка майбутніх абітурієнтів до участі у процедурі оцінювання знань за тестовими завданнями в умовах повного відтворення технології проведення реєстрації та предметної сесії ЗНО, попередження впливу психологічних чинників на перебіг основної сесії.

Завдання: ознайомити учнів з процедурою проведення ЗНО; зі структурою тестових завдань та з правилами заповнення бланків типу А, Б; навчити правильно розрахувати час для виконання тестових завдань; самостійно визначити свій результат; провести роботу над помилками; поглибити знання, уміння та практичні навички учасників.

Пробне тестування у 2012 році було проведено з 10 навчальних предметів у 2 сесії:

24 березня – з української мови та літератури, іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської), біології, фізики, всесвітньої історії;

31 березня – з історії України, математики, хімії, географії, російської мови (накази УЦОЯО від 17.10.2011 р. №92 «Про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання в 2012 році», від 27.10.2011 р. №94 «Про внесення змін до наказу Українського центру оцінювання якості освіти від 17.10.2011 р. №92»).

Реєстрація на пробне тестування здійснювалася особисто кожним учасником в он-лайн режимі на сайті ОРЦОЯО у період з 1 по 30 листопада 2011 року.

В області діяло 16 пунктів пробного тестування на базі вищих (2) та загальноосвітніх навчальних закладів (14): м.Кіровоград – 6, м.Олександрія – 2, м.Світловодськ – 1, м.Гайворон – 2, м.Долинська – 1, смт Добровеличківка – 1 м.Мала Виска – 1, м.Новомиргород – 1, м.Новоукраїнка – 1.


Кількість пунктів пробного тестування (2010-2012 рр.)


Назва району/ міста

Кількість

2010

2011

2012

Бобринецький

1

-

-

Вільшанський

1

-

-

Гайворонський

1

-

2

Долинський

-

-

1

Добровеличківський

-

-

1

Маловисківський

1

-

1

Новгородківський

1

-

-

Новомиргородський

-

-

1

Новоукраїнський

1

1

1

м.Кіровоград

4

3

6

м.Олександрія

1

1

2

м.Світловодськ

1

-

1

Всього

12

5

16З метою підготовки відповідальних за пункти пробного тестування працівниками ОРЦОЯО на базі КОІППО імені Василя Сухомлинського проведена навчально-методична нарада. Відповідальні отримали у користування інформаційно-методичні матеріали.

У кожному пункті пробного тестування проведено навчальний інструктаж за участю залучених педагогічних працівників, оформлено журнали обліку інструктажів, у сертифікатах зроблено відповідний запис.

У пунктах пробного тестування працювало 897 залучених педагогічних працівників (24 березня – 506, 31 березня – 391).


Кількість учасників пробного тестування з навчальних дисциплін

(2010-2012 рр.)


№ з/п

Назва предмета

Взяли участь

2010 р.

2011 р.

2012 р.

1

Українська мова та література

2146

962

1766

2

Історія України

858

455

771

3

Математика

928

515

897

4

Англійська мова

427

142

374

5

Біологія

187

72

246

6

Фізика

74

41

118

7

Хімія

66

67

190

8

Географія

52

23

62

9

Німецька мова

10

4

7

10

Французька мова

9

-

1

11

Іспанська мова

-

-

2

12

Російська мова

-

3

3

13

Всесвітня історія

-

-

7
  1   2   3   4   5

Додати документ в свій блог або на сайт


Схожі:

Технологій оцінювання якості освіти iconПоложення про регламентну комісію регіонального центру оцінювання якості освіти Це Положення визначає основні функції, права та порядок організації діяльності регламентної комісії регіонального центру оцінювання якості освіти
Регламентна комісія регіонального центру оцінювання якості освіти (далі регламентна комісія) колегіальний орган у системі зовнішнього...

Технологій оцінювання якості освіти iconКонцепція створення та функціонування Національної системи моніторингу якості освіти України Загальна частина
«Національної системи моніторингу якості освіти», розроблений в плідній співпраці Інституту інноваційних технологій і змісту освіти...

Технологій оцінювання якості освіти iconТехнологій оцінювання якості освіти
Зовнішнє незалежне оцінювання-2013 / За заг ред к п н. А. А. Кендюхової. – Кіровоград: кз «коіппо імені Василя Сухомлинського», 2013....

Технологій оцінювання якості освіти iconПоложення про предметні фахові комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти. Положення про апеляційну комісію Українського центру оцінювання якості освіти
Про затвердження нормативно-правових актів щодо проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників навчальних...

Технологій оцінювання якості освіти iconЯкості освіти Структура та основні завдання моніторингу та зовнішнього оцінювання якості загальної середньої освіти
Розробка обласної програми моніторингових досліджень стану системи загальної середньої освіти, якості освітніх і соціальних програм...

Технологій оцінювання якості освіти iconПробне зовнішнє незалежне оцінювання
Міністерстві юстиції України 11. 06. 2008 за №522/15213, наказ Українського центру оцінювання якості освіти від 15. 10. 2012 №86...

Технологій оцінювання якості освіти iconІнформації про терміни проведення пробного тестування та мережу пунктів пробного оцінювання
Відповідно до листа Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти від 25 січня 2012 року №08/01-29 щодо проведення пробного...

Технологій оцінювання якості освіти iconЗвіт про проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Полтавській області у 2011 році
М. В. Остроградського спільно з Харківським регіональним центром оцінювання якості освіти та Головним управлінням освіти і науки...

Технологій оцінювання якості освіти iconДиректорові Українського центру оцінювання якості освіти Зайцевій І. П
У зв’язку з тим, що в мене виникли сумніви щодо правильності оцінювання тестової роботи з ­

Технологій оцінювання якості освіти iconПоложення про Український центр оцінювання якості освіти, що додається
Україні та з метою підвищення якості загальної середньої освіти, забезпечення рівного доступу до вищої освіти і створення передумов...

Технологій оцінювання якості освіти iconПоложення про предметні фахові комісії при Українському центрі оцінювання якості освіти
Це Положення визначає основні функції та особливості діяльності предметних фахових комісій при Українському центрі оцінювання якості...

Додайте кнопку на своєму сайті:
Документи


База даних захищена авторським правом ©lit.govuadocs.com.ua 2000-2013
При копіюванні матеріалу обов'язкове зазначення активного посилання відкритою для індексації.
звернутися до адміністрації
Документи